Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Niezaszczepieni zajmują łóżka szpitale potrzebne dla innych chorych – twierdzi Sajid Javid

Sajid Javid skrytykował mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy świadomie nie przyjęli szczepionki przeciw Covid-19, ponieważ „zajmują łóżka szpitalne”.

Minister zdrowia powiedział, że osoby te mają „szkodliwy wpływ” na innych, zwłaszcza pacjentów potrzebujących opieki zdrowotnej.


Jak oznajmił, przemawiając w Sky News, 10% kwalifikującej się populacji, czyli ponad pięć milionów osób nadal nie otrzymało szczepionek.

Natomiast około 9 na 10 osób wymagających opieki na intensywnej terapii w szpitalach w Wielkiej Brytanii było nieszczepionych.

Przemawiając w Sky News minister zdrowia, powiedział: „Po prostu nie potrafię wystarczająco podkreślić wpływu, jaki wywierają oni na resztę społeczeństwa”.


„Muszą naprawdę pomyśleć o szkodach, jakie wyrządzają społeczeństwu przez to, że zabierają łóżka szpitalne, które mogłyby być wykorzystane przez kogoś, kto ma problemy z sercem, albo czeka na planowaną operację” - stwierdził minister zdrowia.

„Niestety, zamiast chronić siebie i społeczność, postanawiają się nie szczepić. Oni naprawdę mają szkodliwy wpływ…” - dodał.

W czterech krajach Zjednoczonego Królestwa Szkocja ma najniższy odsetek kwalifikujących się osób, które nie się zaszczepiły (9%), następna jest Walia (10%), Anglia (11%) i Irlandia Północna (14%).

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Sprawdziła swoje konto bankowe i okazało się, że ma 1 mln funtów debetu
 Czytaj następny artykuł:
16-latek raniony maczetą w Birmingham. Aresztowano nastolatka