Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Szkocja wprowadzi nowe restrykcje

Szkocka premier Nicola Sturgeon powiedziała, że ​​liczba przypadków koronawirusa w Szkocji wzrosła o ponad 50% w ciągu ostatniego tygodnia — z ponad 3500 dziennie do prawie 5500 dziennie.

W związku z tym ramach walki z pandemią koronawirusa zostaną wprowadzone nowe restrykcje w tym kraju.


Nicola Sturgeon powiedziała, że wszystkie wytyczne w Boże Narodzenie pozostają bez zmian, ale od 26 grudnia wszystko się zmieni.

Sturgeon ogłaszając nowe restrykcje, które będą obowiązywać od 26 grudnia, wezwała mieszkańców Szkocji, aby spotkania rodzinne w okresie Bożego Narodzenia były tak małe, jak to możliwe.

Od 26 grudnia zostaną wprowadzone limity imprez publicznych w Szkocji – 100 osób w pomieszczeniach bez miejsc siedzących, 200 osób w pomieszczeniach z miejscami siedzącymi i 500 na zewnątrz.

Natomiast od 27 grudnia puby i inne lokale gastronomiczne serwujące alkohol będą musiały powrócić do obsługi klientów tylko przy stolikach, dodatkowo wymagany będzie 1 m dystansu społecznego między różnymi grupami klientów. Przy stolikach będą mogły znajdować się osoby maksymalnie z 3 gospodarstw domowych.

Zmiany zostały ogłoszone przez premier Szkocji we wtorek po południu w oświadczeniu skierowanym do deputowanych w szkockim parlamencie.


Jak potwierdziła Nicola Sturgeon,  szkoły będą normalnie otwarte po świętach.

Według brytyjskich mediów zmiany w Szkocji prawdopodobnie wywrą presję na Borisa Johnsona, aby wprowadził podobne ograniczenia w Anglii.

Walia już tydzień temu zapowiedziała, że wprowadzi nowe restrykcje mające na celu walkę z koronawirusem.

Kraj ten zamknie kluby nocne od 27 grudnia, powrócą też wymagania dotyczące dystansu społecznego w sklepach i firmach, też do tych restrykcji dodano zakaz dużych wydarzeń sportowych z kibicami.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson zabrał głos w sprawie lockdownu w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Kopnął i uderzył kobietę, bo źle przyjęła zamówienie w restauracji fast food