Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tragedia w Rowley Regis. Nie żyje 14-letnia Polka

Fot: West Midlands Police
14-letnia Polka zginęła w Wielkiej Brytanii, potrącona przez samochód w miejscowości Rowley Regis, niedaleko Birmingham – podała policja z West Midlands.

Do zdarzenia doszło na Station Road, w pobliżu dworca kolejowego w Rowley Regis, w piątek 31 grudnia o 16:45, gdy 14-letnia Olivia jechała świętować Nowy Rok na prywatce domowej.


Nastolatka wcześniej spotkała się z matką, która pracowała na poczcie. Olivia przyszła, aby życzyć jej szczęśliwego Nowego Roku, bo sama planowała spędzić wieczór w towarzystwie znajomych.

Według informacji, jakie podają brytyjskie media, około 16:45 jedna z koleżanek Olivii rozmawiała z nią przez telefon, gdy nagle usłyszała huk, po którym nastąpiło wołanie o pomoc.

Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próbę reanimacji jednak pomimo starań medyków, pochodząca z Polski nastolatka zmarła.


39-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem spowodowania śmierci przez prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

Kierowca został jednak zwolniony w ramach dochodzenia, a policja oczekuje na dokładne wyniki badań krwi.

Rodzina 14-letniej Olivii poprosiła policję o opublikowanie oświadczenia o następującej treści:

„Nasza miłość, nasze serce, nasze życie. Będziemy Cię kochać zawsze i dłużej. Miała tak wiele planów. Była najjaśniejszą gwiazdą w naszym życiu. Prosimy o poszanowanie naszej prywatności”.


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Testy przed podróżą do Wielkiej Brytanii zostaną wkrótce zniesione
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski gwardzista przewrócił dziecko. Film z zajścia trafił do sieci


// //