Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zbiórka dla rodziny 14-letniej Polki, która zginęła w wypadku

Na stronie GoFundMe założono zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc rodzinie tragicznie zmarłej Polki.

14-letnia Olivia zginęła w Wielkiej Brytanii, potrącona przez samochód w miejscowości Rowley Regis, niedaleko Birmingham – podała policja z West Midlands.


Do zdarzenia doszło na Station Road, w pobliżu dworca kolejowego w Rowley Regis, w piątek 31 grudnia o 16:45, gdy 14-letnia Olivia jechała świętować Nowy Rok na prywatce domowej.

Nastolatka wcześniej spotkała się z matką, która pracowała na poczcie. Olivia przyszła, aby życzyć jej szczęśliwego Nowego Roku, bo sama planowała spędzić wieczór w towarzystwie znajomych.

Według informacji, jakie podają brytyjskie media, około 16:45 jedna z koleżanek Olivii rozmawiała z nią przez telefon, gdy nagle usłyszała huk, po którym nastąpiło wołanie o pomoc.

Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próbę reanimacji jednak pomimo starań medyków, pochodząca z Polski nastolatka zmarła.


39-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem spowodowania śmierci przez prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

Kierowca został jednak zwolniony w ramach dochodzenia, a policja oczekuje na dokładne wyniki badań krwi.

Na miejsce tragedii ludzie przynoszą kwiaty listy i balony, aby oddać hołd zmarłej nastolatce.

Natomiast na stronie GoFundMe założono zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc rodzinie tragicznie zmarłej dziewczyny. Do tej pory zebrano ponad 1400 funtów.

Na stronie GoFundMe założonej przez Samantę Kelly możemy przeczytać:

„Próbuję zebrać pieniądze dla rodziny 14-letniej Olivii Kolek, która niestety zginęła w sylwestra przy dworcu kolejowym Rowley Regis, w drodze na sylwestrową prywatkę domową. Spróbujmy złagodzić presję na jej rodzinę w tym bardzo trudnym czasie. To największy cios dla rodziców i każdy grosz im pomoże. Olivia była miejscową dziewczyną, która chodziła do lokalnej szkoły, która przyjaźniła się z wieloma naszymi dziećmi, więc pomóżmy tej rodzinie”


Po tragedii rodzina 14-letniej Olivii poprosiła policję o opublikowanie oświadczenia o następującej treści:

„Nasza miłość, nasze serce, nasze życie. Będziemy Cię kochać zawsze i dłużej. Miała tak wiele planów. Była najjaśniejszą gwiazdą w naszym życiu. Prosimy o poszanowanie naszej prywatności”.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson zwołał dziś konferencję prasową dotyczącą pandemii koronawirusa


// //