Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HMRC daje samozatrudnionym dodatkowy czas na złożenie zeznania podatkowego

Zbliża się koniec stycznia, a więc zazwyczaj jest to ostateczny termin rozliczenia się z podatku przez osoby samo-zatrudnione.

31 stycznia 2022 mija termin wysłania rozliczenia podatkowego Self Assessment Tax Return za rok podatkowy 2020/2021.


W tym roku jednak HM Revenue and Customs (HMRC) znosi kary za opóźnienia w składaniu wniosków i płatności dla podatników Self Assessment na jeden miesiąc, dając im dodatkowy czas, na wypełnienie zeznania podatkowego 2020/21 i zapłacenie należnego podatku.

Jednak HMRC zachęca podatników do składania wniosków i płacenia na czas, jeśli mogą.

Jak ujawnia departament, z 12,2 miliona podatników, którzy muszą złożyć zeznanie podatkowe do 31 stycznia 2022 r., prawie 6,5 miliona już to zrobiło.

Każdy rok podatkowy w Wielkiej Brytanii zaczyna się 6 kwietnia i kończy 5 kwietnia następnego roku.


Osoba samo-zatrudniona ponosi odpowiedzialność za opłacanie swoich podatków.

Rozliczenia pisemne Urząd Podatkowy przyjmował do 31 października 2021, do końca tego miesiąca pozostało już tylko rozliczenie drogą elektroniczną.

Jeśli HMRC nie otrzyma rozliczenia do 31 stycznia 2022, to zazwyczaj automatycznie naliczana była bezzwrotna kara w wysokości £100.

W tym roku jednak zwolnienie z kary oznacza, że ​​każdy, kto nie może złożyć zeznania do 31 stycznia, nie otrzyma kary za opóźnione złożenie wniosku – pod warunkiem, że złoży wniosek online do 28 lutego.

Natomiast każdy, kto nie może zapłacić podatku Self Assessment do 31 stycznia, nie otrzyma kary za opóźnienie w płatnościach, jeśli zapłaci podatek w całości lub ustali termin zapłaty do 1 kwietnia.


Usługa time-to-pay umożliwia osobom lub firmom, które nie są w stanie zapłacić całego podatku, na rozłożenie płatności podatkowych w czasie.

Samozatrudnione osoby, które mają do 30.000 funtów długu podatkowego, mogą złożyć wniosek o rozłożenie płatności czasie online, po złożeniu zeznania podatkowego.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkoły w UK będą mogły zakazać wstępu uczniom bez negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa?
 Czytaj następny artykuł:
Birmingham i Black Country zagrożone ogromnymi zakłóceniami z powodu absencji pracowników