Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ojciec zabarykadował się w domu z 8-letnim synem. Uzbrojona policja negocjuje już czwarty dzień

Dom w Coventry mieszczący się na ulicy Earlsdon Avenue North, już czwarty dzień z rzędu jest otoczony przez uzbrojoną policję z powodu obaw o dobro mężczyzny i jego ośmioletniego syna.

Mężczyzna, który może mieć broń i odmawia wyjścia z domu, a negocjacje z udziałem uzbrojonej policji i innych specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy ciągle trwają.

Na miejscu widziano też snajpera z bronią wycelowaną w dom.


Policja kazała wszystkim sąsiadom pozostać w swoich domach, jeśli potrzebują iść do sklepu lub do pracy muszą prosić o eskortę obecnych na miejscu funkcjonariuszy.

Szkoła podstawowa w Earlsdon została zamknięta „aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo”, poinformował wicedyrektorka Rebecca Bollands.

Niektóre lokalne firmy również musiały zamknąć swoje biznesy. Sklep z mięsem Taylors Butchers, który znajduje się w pobliżu, jest już zamknięty kolejny dzień z rzędu.

W wyniku incydentu wiele dróg zostało zamkniętych. Policja przyznała, że ​​powoduje to „poważne” zakłócenia dla lokalnych mieszkańców.


Kordon policji doprowadził do następujących zamknięć: Earlsdon Avenue North przy Kensington Road / Highland Road. Skrzyzowanie Westwood Road z Earlsdon Avenue North, Newcombe Road, Earlsdon Avenue North, Poplar Road

Według oficjalnego komunikatu West Midlands Police „Policja uważa, że 41-letni mężczyzna jest uzbrojony w broń i ma ze sobą swojego ośmioletniego syna”.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo zaangażowanych osób, w tym mieszkańców mieszkających w obrębie kordonu”.

„Wydaliśmy wytyczne dotyczące tego, co zrobić, gdy mieszkańcy chcą opuścić lub wejść do swoich nieruchomości, a nasi funkcjonariusze odwiedzili większość domów osobiście, aby wyjaśnić, co robimy i dlaczego, oraz zaoferować wsparcie”.


„Uzbrojeni policjanci pozostają przed terenem posesji, a wyspecjalizowani negocjatorzy nadal rozmawiają z mężczyzną, starając się doprowadzić sytuację do bezpiecznego końca”.

„Ma to wpływ na okoliczne ulice, kilka firm i szkołę, które pozostają zamknięte”.

„Nasi funkcjonariusze nadal odwiedzają każdy dom w obrębie kordonu policyjnego, aby informować mieszkańców i oferować wsparcie i pocieszenie, a także odpowiadać na wszelkie pytania, jakie mogą mieć”.

West Midlands Police poinformowała, że została po raz pierwszy wezwana do „sprawdzenia bezpieczeństwa mężczyzny i dziecka” wkrótce po północy w niedzielny poranek (9 stycznia).

Od tego czasu obecność policji stopniowo się zwiększała, a ludziom kazano pozostać w swoich domach.

Szczegóły zajścia nie są jeszcze dokładnie znane, ale wiadomo, że negocjacje trwają już 4 dzień.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson przeprasza i przyznaje, że uczestniczył w imprezie podczas lockdownu
 Czytaj następny artykuł:
Kiedy koniec pandemii w Wielkiej Brytanii? Według eksperta są powody do optymizmu