Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Po 5 dniach negocjacji policja dokonała szturmu na dom w Coventry

Oblężenie domu w Coventry, które trwało pięć dni, zakończyło się wczoraj wieczorem (czwartek, 13 stycznia), kiedy uzbrojona policja dokonała szturmu na dom, w którym zabarykadował się mężczyzna ze swoim ośmioletnim synem.

Uzbrojona policja przez 5 dni otaczała dom w Coventry mieszczący się na ulicy Earlsdon Avenue North, z powodu obaw o dobro mężczyzny i jego ośmioletniego syna.

Mężczyzna, który prawdopodobnie miał broń, odmawiał wyjścia z domu, a negocjacje z udziałem uzbrojonej policji i innych specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy trwały od niedzieli.


Według funkcjonariuszy sytuacja stała się „nie do utrzymania” dlatego postanowili siłą wedrzeć się do domu.

West Midlands Police poinformowała, że ​​uzbrojeni funkcjonariusze weszli do domu tuż po 20:30 i zatrzymali mężczyznę.

Mężczyzna został zatrzymany w areszcie w celu zbadania przez specjalistów od zdrowia psychicznego.

Jego syn, który nie ucierpiał fizycznie, jest z inną rodziną i otrzyma niezbędne wsparcie od profesjonalistów w zakresie wszelkich potrzeb emocjonalnych i medycznych.

Supt Ronan Tyrer z policji w Coventry powiedział: „To było niezwykle wrażliwe i wymagające oblężenie, w sercu którego znajdował się ośmioletni chłopiec”.


„Jego bezpieczeństwo było dla nas najważniejsze przez cały ten czas, więc jestem pewien, że wszyscy w Coventry podzielają naszą ulgę, że udało nam się go dziś bezpiecznie wydostać z domu”.

„Sytuacja stała się nie do utrzymania i postanowiono zakończyć oblężenie”.

„Przez cały czas musieliśmy równoważyć ryzyko, że chłopiec jest przetrzymywany w domu, z ryzykiem, że może zostać skrzywdzony, jeśli wejdziemy do domu”.

„Na szczęście na tym etapie został on fizycznie nietknięty – na razie jest pod odpowiednią opieką, która zapewni mu emocjonalne i inne wsparcie, którego potrzebuje”.

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wsparcie społeczności w Earlsdon. Wiemy, że było to przeciągające się, trudne i frustrujące, ale zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy”

„Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, negocjatorom i innym służbom, które pracowały dzień i noc, aby chronić tego chłopca i społeczeństwo”.

Podczas oblężenia, które trwało 5 dni policja kazała wszystkim sąsiadom pozostać w swoich domach, jeśli potrzebują iść do sklepu lub do pracy muszą prosić o eskortę obecnych na miejscu funkcjonariuszy.


Niektórzy mieszkańcy nie mogą jednak opuścić swoich domów i regularnie dostarczane jest im żywność i przedmioty codziennego użytku.

Szkoła podstawowa w Earlsdon była zamknięta od początku tygodnia „aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo”.

Niektóre lokalne firmy również musiały zamknąć swoje biznesy. Sklep z mięsem Taylors Butchers, który znajduje się w pobliżu, jest już zamknięty kolejny dzień z rzędu.

W wyniku incydentu wiele dróg zostało zamkniętych. Policja przyznała, że spowodowało to „poważne” zakłócenia dla lokalnych mieszkańców.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson musi znieść maski i paszporty szczepionkowe, aby zachować stanowisko
 Czytaj następny artykuł:
Francja i inne kraje zmieniają zasady dla podróżnych z Wielkiej Brytanii