Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Boris Johnson potwierdził zniesienie testów dla zaszczepionych podróżnych

Zaszczepieni podróżni niedługo nie będą już musieli wykonywać żadnych testów na obecność koronawirusa po przyjeździe do Wielkiej Brytanii, ogłosił Boris Johnson.

Obecnie w pełni zaszczepieni podróżni przybywający do Anglii nie muszą poddawać się kwarantannie, ale muszą wykonać albo test przepływu bocznego, albo test PCR w ciągu dwóch dni od przyjazdu.


Jednak premier potwierdził, że to ograniczenie zostanie zniesione w nadchodzących tygodniach, gdy spadnie liczba przypadków Omikron.

Premier nie potwierdził dokładnej daty, ale powiedział, że prawdopodobnie stanie się to przed przerwą w połowie semestru w lutym.

Zmiany mogą ułatwić rodzinom wyjazd na wakacje i być impulsem dla borykającej się z problemami branży turystycznej.


Przemawiając podczas wizyty w Centrum Akademickim Milton Keynes Hospital, powiedział: „Dzięki trudnym decyzjom i rozmowom, które podjęliśmy, mamy najbardziej otwartą gospodarkę i społeczeństwo w Europie”.

„Chociaż musimy być ostrożni, teraz przechodzimy przez falę Omikron i widać, że liczby zaczynają się poprawiać”.

„Więc to, co wprowadzimy, aby pokazać, że ten kraj jest otwarty dla biznesu, otwarty dla podróżnych,  to zmiany, dzięki którym osoby przyjeżdżające nie będą już musiały wykonywać testów, jeśli zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki” - stwierdził premier.

Ruch ten sprawi, że podróżowanie będzie tańsze, bo testy przepływu bocznego, które należy wykonać drugiego dnia, kosztują około 20 funtów.


Podróżni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, w muszą wykonać test przed wjazdem i dwa testy PCR po przybyciu, które są droższe. Muszą także izolować się przez 10 dni.

Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby zasady podróży dla niezaszczepionych miały się zmienić.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zaatakowany maczetą niedaleko szkoły w Walsall
 Czytaj następny artykuł:
30 Finał WOŚP w Birmingham