Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

8-letni chłopiec zmarł po zatrzymaniu akcji serca w centrum zabaw w Walsall

8-letni chłopiec doznał zatrzymania akcji serca i zmarł w krytym centrum zabaw w Walsall.

Dziecko zostało przewiezione helikopterem do szpitala dziecięcego w Birmingham, gdzie niestety dziś zmarł.

Do zdarzenia doszło w Crash Bang Wallop przy Lindon Road około godziny 16:30 wczoraj, we wtorek, 1 lutego.


Wezwani sanitariusze zastali chłopca w stanie krytycznym i na miejscu zdarzenia zapewniono mu zaawansowane podtrzymywanie życia.

Shaunna Farley, rzeczniczka West Midlands Ambulance Service, powiedziała: „Zostaliśmy wezwani na Lindon Road w Walsall o 16:26, z powodu nagłego wypadku.

„Na miejsce przybyły dwie karetki pogotowia, ratownik medyczny, dwa samochody intensywnej opieki z Air Ambulance Service i helikopter z Midlands Air Ambulance z Cosford”.

„Po przyjeździe zastaliśmy dziecko w stanie krytycznym. Na miejscu otrzymał zaawansowane zabiegi resuscytacyjne od personelu karetki i przewieziono go helikopterem do szpitala dziecięcego w Birmingham w celu dalszego leczenia”.

Centrum zabaw Crash Bang Wallop odmówiło komentarza, ale opublikowało w mediach społecznościowych informację, że obiekt będzie zamknięty dzisiaj, w środę, 2 lutego.


Rzecznik policji w West Midlands powiedział: „Zostaliśmy wezwani do centrum zabaw przy Lindon Road w Walsall, po zgłoszeniu, że u dziecka doszło do zatrzymania akcji serca”.

„Ośmioletni chłopiec został przewieziony do szpitala, ale pomimo najlepszych wysiłków służb ratunkowych niestety zmarł”.

Śmierć nie jest traktowana jako podejrzana.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Range Rover eksplodował na podjeździe i doszło do pożaru domu
 Czytaj następny artykuł:
Chłopiec walczy o życie po wypadku w centrum zabaw w Walsall