Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rolnik, który ładowarką widłową wyrzucił samochód zaparkowany na jego terenie oczyszczony z zarzutów

Rolnik, który użył ładowarki widłowej, aby wywieść samochód zaparkowany na jego terenie, został oczyszczony zarzutu niebezpiecznej jazdy po tym, jak powiedział ławie przysięgłych: „Domem Anglika jest jego zamek, a mój zamek zaczyna się przy tej bramie frontowej”.

57-letni farmer z czwartego pokolenia, Robert Hooper, upierał się, że ma prawo do obrony swojej własności, a jego adwokat powołał się na 400-letni precedens ustanowiony przez legendarnego prawnika Sir Edwarda Coke.


W orzeczeniu znanym jako sprawa Semayne'a, Sir Edward ustanowił zasadę Common Law, mówiącą, że każdy ma prawo do obrony swojego domu.

Ława przysięgłych miała dziś za zadanie zdecydować, czy ta sama zasada ma zastosowanie do incydentu z udziałem Hoopera w sierpniu zeszłego roku.

Filmy odtwarzane w sądzie pokazały, jak Hooper użył ładowarki teleskopowej z widłami, aby podnieść samochód o wartości 16 000 funtów z drogi na swojej farmie w hrabstwie Durham, przewrócić go i wypchać na drogę na zewnątrz.


Pasażer bez koszuli, 21-letni Charlie Burns, który odwiedzał ten obszar tego dnia i wypił około siedmiu butelek piwa, został powalony na ziemię przez widły pojazdu.

Hooper powiedział ławie przysięgłych, że został uderzony przez Burnsa, kiedy po raz pierwszy uprzejmie poprosił go i kierowcę o odejście, ponieważ blokowali dostęp w pracowity dzień na farmie.

Powiedział w sądzie, że był świadomy „napływu” młodzieży, która tego lata odwiedziła ten obszar, powodując zachowania antyspołeczne, zażywanie narkotyków, zaśmiecanie i niszczenie ścian.

Hooper twierdził, że młodszy mężczyzna uderzył go dwukrotnie, gdy jechał ładowarką, rozcinając mu wargę, dlatego chciał jak najszybciej wrócić na swoją posiadłość.


Powiedział: „Czułem się zagrożony, dom Anglika to jego zamek, a mój zamek zaczyna się przy tej głównej bramie”.

Odnosząc się do argumentów o tym, że mógł tego dnia zachowywać się inaczej, zacytował również boksera Mike'a Tysona, mówiąc: „Każdy ma plan, dopóki nie zostanie uderzony w usta”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kamila zostanie królową Wielkiej Brytanii? Takie jest życzenie Elżbiety II w 70. rocznicę wstąpienia na tron
 Czytaj następny artykuł:
Pilne: Autostrada M6 zamknięta z powodu wypadku z udziałem wielu pojazdów