Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Personel kolejowy i pasażerowie terroryzowani przez młodociane gangi w Birmingham

Gangi młodych ludzi w grupach „do trzydziestu osób” terroryzowały personel kolejowy i zastraszały pasażerów na stacji kolejowej Birmingham International Railway Station.

W związku z zajściami policja otrzymała uprawnienia do zatrzymania i przeszukania ludzi w tamtych okolicach bez uzasadnionego powodu oraz do przerwania każdego spotkania.

Uprawnienia awaryjne zostały wprowadzone po tym, jak grupy niesfornych młodych ludzi spowodowały kłopoty na lotnisku Birmingham, dworcu kolejowym i pobliskim pasażu handlowym Resorts World – podało Birmingham Live.


Brytyjska policja transportowa powiedziała, że ​​w weekend wprowadzono dodatkowe uprawnienia w celu wyeliminowania zachowań antyspołecznych i „szybkiego radzenia sobie z przestępcami”.

Lokalny zespół policyjny wprowadził Nakaz Rozproszenia z Sekcji 34, dający funkcjonariuszom uprawnienia awaryjne.

Brytyjska policja transportowa poinformowała, że ​​tylko w styczniu odnotowano osiem incydentów w Birmingham International Station i wokół niej.

Personelowi kolei grożono przemocą i zastraszano pasażerów w tamtej okolicy, odnotowano też przestępstwa związane z narkotykami.


Rzecznik brytyjskiej policji transportowej powiedział: „Wprowadzenie uprawnień awaryjnych było odpowiedzią na wiele incydentów dotyczących zachowań antyspołecznych w Birmingham International Station”.

„W szczególności dotyczy to grup do 30 młodych ludzi zbierających się wieczorem przed stacją w ostatnich tygodniach, co może być niekomfortowe dla pasażerów i personelu”.

„W styczniu na stacji odnotowano osiem incydentów, które obejmowały groźby przemocy wobec personelu kolejowego i przestępstwa narkotykowe”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zniesie wszystkie ograniczenia, w tym obowiązek izolacji po zakażeniu koronawirusem
 Czytaj następny artykuł:
Toksyczna woda pitna w kranach w Wielkiej Brytanii. Dostawca ukrył ten fakt przed klientami


// //