Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson zwołał spotkanie nadzwyczajne w celu omówienia sytuacji na Ukrainie

Boris Johnson poprowadzi we wtorek posiedzenie rządowej grupy kryzysowej COBRA, ponieważ wciąż narastają obawy dotyczące kryzysu na Ukrainie.

Napięcie na Ukrainie ciągle rośnie za sprawą Rosji, która zgromadziła w pobliżu granicy około 130 tys. żołnierzy.


Premier podkreśla, że ​​wciąż jest czas na rozwiązanie dyplomatyczne – nawet jeśli Rosja nadal gromadzi wojska i zasoby wojskowe na swojej granicy.

Spotkanie zostało zwołane po tym, jak minister spraw zagranicznych Liz Truss ostrzegła, że ​​Europa może znaleźć się „na krawędzi wojny”.

Zasugerowała, że ​​Rosja mogłaby szybko zaatakować Kijów i zainstalować marionetkowy rząd, dodając, że wierzy, iż siły Władimira Putina mogą w przyszłości ruszyć dalej do Europy Wschodniej.


Premier Wielkiej Brytanii stwierdził, że sytuacja na Ukrainie jest „bardzo, ale to bardzo niebezpieczna i trudna”. Wezwał również Władimira Putina, aby zrezygnował z ataku, dopóki „jeszcze jest czas”.

– Apelujemy, aby wszyscy zaangażowali się w dialog, aby odbyła się rozmowa, a Rosjanie unikali tego, co moim zdaniem wszyscy, a na pewno w Wielkiej Brytanii, uznaliby za katastrofalny błąd – powiedział premier Wielkiej Brytanii.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Alarm w Londynie. Zamknięto 4 mosty i ewakuowano stację
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wycofa bezpłatne testy na obecność koronawirusa