Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pandemia się jeszcze nie skończyła: Liczba hospitalizacji i zakażeń koronawirusem znów rośnie w UK

Eksperci ostrzegają, że pandemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii jeszcze się nie skończyła, a liczba zakażeń koronawirusem i hospitalizacji osób chorych na Covid-19 znowu wzrasta.

Zniesienie wszystkich ograniczeń pandemicznych utrudniło właściwe śledzenie i zrozumienie epidemii w kraju, naukowcy zatem ostrzegli rząd o nagłym wzroście przyjęć do szpitali.

Według najnowszych danych z przełomu miesiąca w całej Anglii wzrosły zarówno infekcje, jak i hospitalizacje. Najnowsze dane pokazują, że zaczyna wzrastać też liczba zgonów.


Po ograniczeniu testów i usunięciu obowiązkowej samoizolacji pod koniec lutego, w ramach planów „życia z Covid”, naukowcy zauważyli niepewność związaną z obecną częstością zachorowań.

Polega ona na tym, że liczba przyjęć do szpitali wzrasta przed wzrostem liczby odnotowanych infekcji, podczas gdy zazwyczaj to pierwsze następuje 7-10 dni po tym drugim.

Jest to zapewne spowodowane tym, że ludzie nie wykonują tyle testów lub wykonują testy, dopiero gdy mają objawy lub trafiają do szpitala.

Dane opublikowane niedawno przez React i ZOE Covid potwierdziły obecną skalę zakażeń, przy czym liczba przypadków wzrasta we wszystkich grupach wiekowych i regionach kraju, ale eksperci obawiają się, że coraz trudniej jest monitorować i wyjaśniać zmieniające się trendy epidemii w Anglii.


„Jedyne, co wiemy, to fakt, że zarówno liczba przypadków, jak i przyjęć rośnie, pozornie we wszystkich grupach wiekowych i regionach. Nie rozumiemy dokładnie, dlaczego” – powiedziała Christina Pagel, profesor badań operacyjnych w University College London (UCL) cytowana przez The Independent.

Według badania ZOE Covid w Wielkiej Brytanii codziennie występuje około 175 100 nowych infekcji – to wzrost o 20 procent w porównaniu z 145 530 zgłaszanymi w zeszłym tygodniu.

Według danych rządowych 1 marca 10 830 osób było w szpitalu z Covid-19. Do 10 marca liczba ta wzrosła do 11 944.

Według najnowszych szacunków Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) zakażenia koronawirusem wzrastają w całej Wielkiej Brytanii, przy czym około jedna na 25 osób jest zarażona.

Obecnie uważa się, że pododmiana wariantu Omikron, zwana BA.2, jest najpowszechniejszą odmianą koronawirusa w Wielkiej Brytanii.


Niepokojące dane odnotowano w Szkocji, gdzie 300 000 osób – jedna na 18 – ma koronawirusa, co jest najwyższym poziomem odnotowanym podczas pandemii – podało BBC.

Również liczba osób z Covid-19 w szkockich szpitalach jest na najwyższym poziomie od 13 miesięcy.

W środę w szpitalach w Szkocji przebywało 1636 pacjentów, co jest wynikiem wyższym niż w szczycie styczniowej fali wywołanej wariantem Omikron.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejne morderstwo w Birmingham. Mężczyzna śmiertelnie dźgnięty nożem
 Czytaj następny artykuł:
Pies znaleziony martwy w torbie obciążonej cegłami w Kanale Walsall