Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania nakłada sankcje na kolejne 370 osób i firm z Rosji i Białorusi

Rząd Wielkiej Brytanii nałożył sankcje na kolejne 370 osób i podmiotów gospodarczych z Rosji i Białorusi.

To przede wszystkim politycy i biznesmeni. Na liście znaleźli się m.in. były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, premier Michaił Miszustin, szef MON Siergiej Szoj


Odkąd rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, Wielka Brytania nałożyła już sankcje na ponad 1000 najważniejszych i najbardziej wpływowych osób, podmiotów i spółek zależnych od Rosji i Białorusi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że lista sankcji rządu obejmuje „kluczowych sojuszników politycznych prezydenta Rosji Władimira Putina, rzeczników reżimu i wspierane przez Kreml agencje dezinformacyjne”.

51 osób ukaranych we wtorek sankcjami to oligarchowie i członkowie ich rodzin, których łączna wartość majątków szacowana jest na ponad 100 miliardów funtów.

Wszystkie osoby i podmioty gospodarcze, na które dzisiaj nałożono sankcje, zostaną zablokowane w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że​​żaden obywatel ani firma z Wielkiej Brytanii nie może z nimi robić interesów, a także mają zakaz wjazdu do UK.


Minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała, że​​Wielka Brytania posuwa się „dalej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, uderzając w tych, którzy są najbliżej Putina”.

„Współpracując ściśle z naszymi sojusznikami, będziemy zwiększać presję na Putina i odcinać finansowanie rosyjskiej machiny wojennej” - dodała.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Liczba osób z Wielkiej Brytanii chcących zaoferować zakwaterowanie dla Ukraińców przekroczyła już 100 tys
 Czytaj następny artykuł:
Nastolatek walczy o życie po upadku z wielopoziomowego parkingu w Birmingham