Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

PILNE: Firma P&O Ferries zawiesiła wszystkie rejsy

P&O Ferries wstrzymała wszystkie swoje usługi „w związku z ogłoszeniem, które firma ma wydać” później w czwartek.

Wszystkie statki P&O Ferries zostały poproszone o rozładowanie ładunku i pasażerów oraz „gotowość na dalsze instrukcje”.


Operator promowy P&O Ferries, który należy do dubajskiego giganta logistycznego DP World zaprzeczył doniesieniom, że zostanie zlikwidowany, ale wszystkie promy otrzymały polecenie pozostania w porcie.

W rezultacie rejsy zaplanowane na dzisiaj zostały odwołane, a pasażerom polecono skorzystać z usług innych firm.

Odwołano 14 zaplanowanych na dzisiaj usług między Dover a Calais i trzy między Liverpoolem a Dublinem.


W oświadczeniu udostępnionym dziś na Twitterze firma powiedziała: „Niestety usługi P&O Ferries nie będą mogły działać przez najbliższe kilka godzin.

Nasze zespoły portowe udzielą Wam pomocy zorganizowaniu podróży za pośrednictwem alternatywnego operatora. Przepraszamy za niedogodności spowodowane w waszych planach podróży”.

Rzecznik P&O Ferries powiedział: „P&O Ferries nie zostanie postawione w stan likwidacji. Poprosiliśmy wszystkie statki o przybycie do portów, z powodu przygotowań do ogłoszenia, które ma wydać firma. Do tego czasu usługi P&O nie będą działać i doradzamy podróżnym alternatywne rozwiązania”.


W komunikacie wysłanym do pracowników firma poinformowała, że oświadczenie, które ma dziś wydać firma „zabezpieczy długoterminową rentowność P&O Ferries” i wszystko odbywa się w porozumieniu z  DP World z siedzibą w Dubaju, który kupił firmę promową za 322 mln funtów w 2019 roku.

Minister transportu Grant Shapps powiedział, że jego urzędnicy będą prowadzić „pilne rozmowy” z P&O Ferries i wyraził zaniepokojenie zawieszeniem rejsów.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
3 osoby ranne w wypadku 2 samochodów i autobusu National Express w centrum Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Jutro w Wielkiej Brytanii będzie cieplej niż w Barcelonie. Temperatura osiągnie 18 °C