Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ruszył proces mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 2-tygodniowe dziecko

Dzisiaj rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zabicie dwutygodniowego dziecka podczas rodzinnego spaceru.

Do wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia 2021 roku, około godziny 16:00 na High Street w Brownhills, gdy rodzice szli z dzieckiem w wózku po chodniku.


James Paul Davis z Croxtalls Avenue w Bloxwich stanął dziś przed sądem w Wolverhampton Crown Court oskarżony o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę, spowodowanie śmierci przez prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia i niezatrzymanie się na miejscu zderzenia.

Na wstępnej rozprawie w maju ubiegłego roku 35-latek zaprzeczył wszystkim oskarżeniom, nie przyznał się do spowodowania śmierci dwutygodniowego chłopca przez niebezpieczną jazdę.

James Paul Davis, również zaprzeczył osobnemu przestępstwu spowodowania śmierci przez prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia.

W Niedzielę Wielkanocną 18-letni rodzice dziecka Camaron Morris i Codie Holyman, byli na swoim pierwszym wspólnym rodzinnym spacerze, kiedy doszło do wypadku.


Samochód wjechał na chodnik i uderzył w wózek, w którym znajdował się Ciaran Leigh Morris.

Chłopczyk został przewieziony do szpitala, ale niestety nie można było nic zrobić, aby uratować jego życie.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Niedługo po wypadku policja aresztowała 34-letniego Jamesa Paula Davisa, podejrzanego o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę.


Podczas pogrzebu dziecka, które straciło życie w straszliwej katastrofie w Niedzielę Wielkanocną, tłumy oddały mu hołd.

Orszak pogrzebowy Ciarana Leigh Morrisa przeszedł przez High Street w Brownhills, blisko miejsca, w którym dwutygodniowy chłopczyk zginął po potrąceniu przez samochód.


Miejsce tragedii zostało udekorowane niebieskimi wstążkami ku jego pamięci, a w środę, 28 kwietnia, tłumy ustawiły się wzdłuż drogi, aby złożyć mu ostatni hołd.

Przed orszakiem pogrzebowym przejechali motocykliści, a ogromna procesja pogrzebowa prowadzona przez biały powóz i konie przeszła przez High Street z pochodnią niebieskiego dymu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ciało znalezione podczas poszukiwań zaginionego studenta Josepha Derbisza
 Czytaj następny artykuł:
Czekolady Cadbury zostaną pomniejszone, aby nie wzrosła ich cena


// //