Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kobieta „uwięziona” w samolocie na lotnisku w Birmingham opisała swoje „przerażające” doświadczenie

Kobieta powiedziała, że ​​została „uwięziona” w samolocie, który wylądował na lotnisku w Birmingham i opisała swój koszmar podróży do BHX.

Już drugi dzień z rzędu na lotnisku w Birmingham panuje wielki chaos, a pasażerowie cierpią z powodu ogromnych kolejek i zatłoczonych hal odpraw.

Problemy rozpoczęły się wczoraj, ale wygląda na to, że dziś się nic nie poprawi.


Wczasowicze, którzy podróżowali ciągu ostatnich 24 godzin, nazwali lotnisko „piekłem”.

4 kwietnia wielu zestresowanych pasażerów zgłaszało ogromne kolejki do kontroli bezpieczeństwa, a niektórzy utknęli w samolotach po wylądowaniu.

Luka Beckett powiedziała, że ​​ona i inni pasażerowie utknęli w samolocie na 40 minut w niedzielę 3 kwietnia z powodu braku personelu lotniska.

Kiedy samolot Luki przyleciał do BHX z Amsterdamu, lotnisko poinformowało, że ​​nie ma pracowników, którzy mogliby zabrać ludzi z samolotu.


Dopiero po 40 minutach oczekiwania pasażerowie mogli opuścić samolot, jednak jak powiedziała kobieta Birmingham Live, koszmar się jeszcze nie skończył.

Gdy w końcu wysiedli z samolotu, musieli czekać około dwóch godzin na bagaż.

Kobieta powiedziała, że przez opóźnienia spóźniła się na pociąg i była narażona na dodatkowe koszty, bo musiała wziąć taksówkę.

Zobacz też:


„Powinniśmy być w domu około 22:00, ale wróciliśmy po północy. To było przerażające” - powiedziała.

Opóźnienia na lotnisku prawdopodobnie utrzymają się w tym tygodniu, a lotnisko twierdzi, że problemy są spowodowane brakiem funkcjonariuszy bezpieczeństwa i że ciągle trwa rekrutacja nowych pracowników.


Wczoraj rzecznik lotniska powiedział: „Niedawne zniesienie covidowych ograniczeń dotyczących podróży prowadzi do dramatycznego wzrostu liczby klientów, a w niektórych przypadkach do długich kolejek”.

„W zeszłym tygodniu 83 procent klientów wylatujących z lotniska w Birmingham przeszło kontrolę bezpieczeństwa w czasie krótszym niż 20 minut, do czego dążymy. Teraz jednak niektórzy muszą czekać dłużej — i przepraszamy za to”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
UWAGA: Około 40 dzieci zatruło się salmonellą po zjedzeniu Kinder Surprise
 Czytaj następny artykuł:
Met Office ostrzega przed opadami śniegu w Wielkiej Brytanii: ma spaść 10 cm białego puchu


// //