Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzeżenie przed chaosem na drogach. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii odbędą 28 mln podróży w Wielkanoc

Zbliżają się pierwsze od dwóch lat Święta Wielkanocne bez ograniczeń, więc w Wielkiej Brytanii spodziewany jest chaos na drogach.

Według szacunków w następny weekend podróże rekreacyjne wyrusza miliony pojazdów, co oznacza, że ​​niektóre autostrady i główne trasy mogą zostać zakorkowane.


AA szacuje, że między Wielkim Piątkiem a Poniedziałkiem Wielkanocnym zaplanowano ponad 27,6 miliona podróży samochodowych.

Oczekuje się, że tylko w Wielki Piątek na brytyjskie drogi wyjedzie około 13,6 miliona samochodów, co prowadzi do obaw o korki na popularnych trasach turystycznych.

Według analityków ruchu drogowego z Inrix,  aby uniknąć korków, najlepiej wyjechać w trasę wcześnie rano lub po godzinie 19:00.

Natomiast szef AA Edmund King zachęca kierowców, aby dobrze sprawdzili swoje samochody przed wyruszeniem w drogę.


Jeśli ktoś liczył na podróż pociągiem po Wielkiej Brytanii, może to również stanowić problem, ponieważ Network Rail realizuje 530 projektów inżynieryjnych, które kosztują łącznie 83 miliony funtów.

Dlatego główna linia West Coast między London Euston i Milton Keynes będzie zamknięta  między Wielkim Piątkiem a Poniedziałkiem Wielkanocnym.

Kłopotów nie unikną również ci, którzy postanowili wyjechać za granicę.

Zobacz też:


Branża podróży lotniczych cierpi na poważny niedobór personelu, częściowo dlatego, że zbyt wiele osób zachorowało po niedawnym wzroście zakażeń koronawirusem, ale także z powodu z wcześniejszych cięć  miejsc pracy podczas pandemii.

W środę easyJet i British Airways zlikwidowały ponad 100 lotów, ponieważ linie lotnicze borykają się z brakiem pracowników.


Po tym, jak P&O zwolniło 800 pracowników i zawiesiło loty, wczasowicze wybierający się na wakacje wielkanocne zostali ostrzeżeni, że w ten weekend czekają ich długie kolejki, ponieważ korki ciężarówek w Dover rozciągają się już na 37 mil.

Pasażerowie z Wielkiej Brytanii zmierzający do portu zostali ostrzeżeni, aby przeznaczyć na to „mnóstwo dodatkowego czasu”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Strzelanina na stacji benzynowej w Birmingham. Dwie osoby ranne
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson, nie chce wykluczyć kolejnego lockdownu w Wielkiej Brytanii