Wiadomości
Strajk w Ryanair. Tanie linie lotnicze odwołują niektóre loty
Ryanair poinformował w oficjalnym komunikacie o anulowaniu zaplanowanych na weekend dużej części lotów z belgijskich portów w Brukseli oraz Charleroi.
Powodem zakłóceń w lotach jest strajk belgijskich załóg, a pracownicy ostrzegają irlandzkiego pracodawcę, że nie respektuje fundamentalnych praw pracowniczych.
Oznacza to, że od piątku, 22 kwietnia do niedzieli 24 kwietnia z lotnisk w Brukseli i Charleroi operacje Ryanaira będą poważnie zakłócone.
Obie strony próbowały wcześniej dojść do porozumienia, jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem.
Związkowcy przypominają, że trzy lata temu Irlandczycy zobowiązali się do przestrzegania belgijskiego prawa pracy, ale ani przez moment go nie akceptowali.
W związku z zapowiadanymi przez pracowników strajkami irlandzka linia ogłosiła, że od 22 do 24 kwietnia zostaną zawieszone wszystkie loty z i na lotniska Bruksela-Charleroi i Bruksela-Zaventem obsługiwane przez belgijski personel pokładowy.
Zobacz też:
Linie lotnicze zapewniają jednak, że ponad 50 procent lotów będzie nadal przebiegać zgodnie z planem.
Utrudnienia dotyczą wyłącznie rejsów obsługiwanych przez belgijską załogę.
W oświadczeniu Ryanair wyjaśniono, że wszyscy klienci, których to dotyczy, zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną i poinformowani o dostępnych opcjach, takich jak zmiany lotu lub zwrot pieniędzy.
Ryanair zatrudnia w Belgii 650 pracowników, z czego 400 to członkowie personelu pokładowego.
piątek, 22 kwietnia 2022 11:58
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Brytyjski supermarket zamyka 17 sklepów i zwalnia 3 600 pracowników. Peł…
36°C w sierpniu? Fala upałów uderzy w Anglię – prognozy wskazują dokładn…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii mających…
Bursztynowe alerty w Wielkiej Brytanii. Sztorm Floris uderzy z niezwykłą…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą odzyskać nawet 950 GBP za sam…
Wielka Brytania wprowadza podatek spadkowy od prywatnych emerytur: rodzi…
Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Aldi traci pozycję lidera po …