Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sunak wzywa bogatych, by przekazali swoje 400 GBP dodatku na energię, na cele charytatywne

Rishi Sunak wezwał dziś bogatych ludzi, którzy otrzymają od rządu zniżkę na rachunki za energię w wysokości 400 funtów, aby przekazali ją na cele charytatywne.

Kanclerz ogłosił wczoraj, że wszystkie gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii otrzymają tej zimy rabat w wysokości 400 funtów na rachunki za gaz i energię elektryczną, aby złagodzić kryzys związany ze wzrostem kosztów życia.


Oznacza to jednak, że nawet najbogatsi mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają zniżki, kiedy niekoniecznie będą ich potrzebować.

Ci, którzy są właścicielami kilku domów, otrzymają również zniżkę na rachunki za energię w wysokości 400 GBP za każdy z nich.

Kiedy ten argument został ministrowi finansów przedstawiony dziś rano, powiedział, że przekaże na cele charytatywne wszelkie pieniądze, które otrzyma z tego programu.

Przyznał w Sky News, że on nie potrzebuje dodatkowej pomocy, ale zaoferowanie zniżki wszystkim było najłatwiejszym sposobem, aby pomóc dziesiątkom milionów ludzi.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​kiedy mówisz o takiej liczbie ludzi, naprawdę nie ma wiele sposobów na zrobienie tego i chcieliśmy się upewnić, że jest to tak uniwersalne, jak to tylko możliwe” – powiedział.


„A ty, jestem pewien, tak jak ja, możesz też przekazać te pieniądze na cele charytatywne. Jeśli ich nie potrzebujesz” – dodał kierując swoje słowa do prezentera Nialla Patersona.

Paterson odpowiedział: „To świetnie, ale bogaci ludzie nie wzbogacili się, przecież przez to, że oddawali darmowe pieniądze, które otrzymali od rządu. To dobrze, że ty zamierzasz przekazać je na cele charytatywne, ale założę się, że większość ludzi, którzy je otrzymają, tego nie zrobi”.

Zobacz też:


Sunak skomentował, że nie może nikogo do tego zmusić, ale ma nadzieje, że bogatsi ludzie jednak to zrozumieją i sami oddadzą pieniądze na szczytne cele.

Zaledwie tydzień temu, Sunak został pierwszym politykiem, który znalazł się na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii.


On i jego żona Akshata Murthy weszli na listę po raz pierwszy z ich wspólną fortuną wynoszącą 730 milionów funtów. Wysokość ich majątku spowodowała, że znaleźli się na 222 miejscu listy.

Według doniesień torysowski minister buduje zupełnie nowy basen wraz z kortami tenisowymi i siłownią w swojej wartej 1,5 miliona funtów rezydencji w North Yorkshire.

Podczas gdy miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii są zmuszone do dokonania surowego wyboru między ogrzewaniem a jedzeniem, Sunak będzie wydawał aż 13 000 funtów rocznie na podgrzanie wody w swoim nowym basenie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Napad na bank w Oldbury. Sterroryzowano pracowników i skradziono dużą ilość gotówki
 Czytaj następny artykuł:
Kolejne 20 przypadków zapalenia wątroby u dzieci w Wielkiej Brytanii


// //