Wiadomości
Ogromne pożary w Londynie. Ogłoszono stan wyjątkowy
Londyńska Straż Pożarna ogłosiła „stan wyjątkowy”, ponieważ jej załogi muszą się zmagać z wieloma pożarami w całym mieście.
Kilka domów na obrzeżach stolicy zostało zniszczonych po wybuchu pożaru trawy, który rozprzestrzenił się na budynki mieszkalne.
Zdesperowani mieszkańcy uciekali przed pożarem, który musiało gasić aż 100 strażaków.
Do zdarzenia doszło w Wennington, niedaleko Dartford Crossing.
W Londynie odnotowano dziś dużo więcej pożarów niż zazwyczaj. Burmistrz miasta Sadiq Khan powiedział, że Londyńska Straż Pożarna (LFB) jest „pod ogromną presją”, a sytuacja jest „krytyczna”.
Zaledwie dzień wcześniej w parku Lickey Hills Country Park w okolicach Birmingham, w czasie, gdy temperatura osiągnęła 36 stopni Celsjusza, wybuchł wielki pożar.
Wokół Rose Hill Road w Rednal trwała ogromna akcja ratunkowa po zgłoszeniu pożaru na numer 999 tuż po 13.15 w poniedziałek (18 lipca).
Według doniesień w ciągu kilku godzin pożar rozprzestrzenił się z obszaru około 400 metrów kwadratowych do 50 000 metrów kwadratowych.
Film z pożaru udostępniony wczoraj w mediach społecznościowych pokazuje gęste kłęby dymu unoszące się w powietrze nad linią drzew.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: DWP wstrzymuje wypłatę świadczeń o wartości 1 mld funtó…
Wielka Brytania planuje podniesienie wieku emerytalnego do 70 lat. DWP w…
Rząd Wielkiej Brytanii chce ograniczyć jednorazową nieopodatkowaną wypła…
DWP wprowadza zmiany wypłatach świadczeń w Wielkiej Brytanii
Najlepiej płatne prace w Wielkiej Brytanii dostępne tylko z GCSE – pensj…
Ile lat trzeba pracować, aby otrzymać pełną nową emeryturę państwową w W…
W Wielkiej Brytanii nie opłaca się dziś zarabiać powyżej 100 tys. funtów