Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Na tych drogach w Birmingham, kierowcy dostają najwięcej mandatów za przekroczenie prędkości

Najnowsze dane opublikowane przez Birmingham Council pokazały, na których drogach kierowcy najczęściej dostają mandaty za przekraczanie prędkości.

Dane z Rady Miasta Birmingham pokazują tysiące przypadków, w których kierowcy narażali życie, łamiąc ograniczenie prędkości.


Najgorsza droga to B4121 Shenley Lane w pobliżu Meadowbrook Road. Od lipca 2021 r. fotoradary odnotowały na niej łącznie 1421 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

W ciągu ostatniego roku 16 431 kierowców przekraczających prędkość zostało uchwyconych przez kamery i furgonetki z kamerami.

Zakładając, że minimalna grzywna wynosi 100 funtów oraz 3 punkty karne, Rada Miejska Birmingham może pobierać setki tysięcy funtów rocznie z tytułu przekroczenia prędkości.

Z ogólnej liczby ukaranych kierowców około jedna czwarta musiała ukończyć kurs Speed Awareness Course.


W zależności od prędkości, przy której zostali uchwyceni, kierowcy w Wielkiej Brytanii mogą zostać zaproszeni do udziału w kursie dotyczącym prędkości na drogach jako alternatywa dla punktów karnych.

Poniżej przedstawiamy 10 najgorszych dróg w Birmingham, na których kierowcy najczęściej dostają mandaty za przekraczanie prędkości oraz całkowitą liczbę popełnionych wykroczeń.

  1. B4121 Shenley Lane w pobliżu Meadowbroook Road – 1421
  2. A4040 Sandwell Road między Oxhill Road i Island Road, Handsworth -1099
  3. A452 Chester Rd naprzeciwko Little Pitts Close Erdington – 1059
  4. Heartlands Parkway między Star City a Bromford Lane - 934
  5. A4040 Stockfield Road między Yardley Road i Warwick Road - 922
  6. A4040 Marsh Hill (EB) między Gipsy Lane i Streetly Road, Birmingham - 824
  7. A38 Bristol Road South. w pobliżu South Road - 780
  8. B4120 Lickey Road, Rednal, między A38 Bristol Rd South i Lowhill Lane w kierunku Barnt Green - 774
  9. A452 Chester Rd przy Pype Hayes Road Erdington - 676
  10. A34 Stratford Road między Wycombe Road i Robin Hood Island – 610

Przedstawiciel West Midlands Police powiedział: „Przepisy wprowadzone w kwietniu 2017 roku ustanowiły surowsze kary za przekroczenie prędkości. Prędkość jest uważana za najważniejszy czynnik przyczyniający się do śmierci i poważnych obrażeń na naszych drogach”.

„Nadmierna prędkość jest przyczyną aż jednej trzeciej wszystkich wypadków powodujących śmierć. Ryzyko śmierci jest około czterokrotnie wyższe, gdy osoba zostanie uderzona z prędkością 40 mil na godzinę w porównaniu do prędkości 30 mil na godzinę”.

Zobacz też:


„Statystyki pokazują, że kierowcy podróżujący z nadmierną prędkością są jednym z głównych czynników przyczyniających się do poważnych i śmiertelnych kolizji drogowych i będziemy nadal aktywnie egzekwować ograniczenia prędkości w naszym obszarze”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W jaki sposób otrzymasz dodatek 400 GBP? Firmy energetyczne w UK wydały ważne oświadczenia
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna powalony na podłogę i aresztowany po tym, jak próbował dotknąć trumny królowej