Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Włamywacze, przestępcy i „gwałciciele” przeszli kontrole i pracują w Policji

Według najnowszych doniesień ​​przestępcy, włamywacze, osoby podejrzane o gwałt i domniemani sprawcy przemocy domowej przeszli kontrole i dołączyli do brytyjskiej policji.

Jak się okazało setki policjantów, którzy powinni nie przejść kontroli lustracyjnej, mogą pracować w siłach policyjnych w Anglii i Walii.


Urząd nadzorujący policje w Wielkiej Brytanii policji przyjrzał się ośmiu okręgom policyjnym i znalazł decyzje dotyczące funkcjonariuszy, które były „w najlepszym razie wątpliwe”.

Wśród przyjętych znalazł się jeden funkcjonariusz skazany za przemoc domową i jeden oskarżony o napaść seksualną.

Zobacz też:


Niektórzy nowi rekruci zostali przyjęci do pracy, mimo że mają rejestry karne, duże długi i bliskie powiązania z przestępczością zorganizowaną, wykazało najnowsze dochodzenie.

Badanie zostało zlecone przez byłą minister spraw wewnętrznych Priti Patel po zamordowaniu Sary Everard, przez policjanta Wayne’a Couzensa.

Spośród 725 losowo wybranych i dokładnie zbadanych przypadków, pojawiły się obawy dotyczące 131 funkcjonariuszy dopuszczonych do służby w siłach policyjnych.


Jednak organ nadzoru stwierdził, że prawdziwa liczba może być znacznie wyższa.

Ankieta internetowa przeprowadzona wśród 11 000 policjantów i personelu pomocniczego wykazała również, że „niepokojąca liczba” kobiet postawiła zarzuty kolegom płci męskiej.

Obejmowały one molestowanie seksualne i napaść na tle seksualnym oraz wysyłanie pornografii na telefony oficerek.

Inspektor policji Matt Parr powiedział „Zbyt łatwo jest złym osobom dołączyć i pozostać w policji”.


„Jeżeli policja ma odbudować zaufanie publiczne i chronić swoje oficerki i personel, weryfikacja musi być znacznie bardziej rygorystyczna, a nadużycia seksualne powinny być traktowane poważniej”.

„Znaleźliśmy dowody na złe podejmowanie decyzji podczas lustracji policyjnej, niespójne rozpatrywanie spraw dotyczących nadużyć oraz brak skutecznego monitoringu i wykorzystania go przez funkcjonariuszy”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta próbowała wyrwać matce wózek z dzieckiem w centrum handlowym
 Czytaj następny artykuł:
Autobusy pełne ludzi wywiezione z „niebezpiecznie przepełnionego” centrum imigracyjnego