Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miliony mieszkańców UK nie mają żadnych oszczędności

Według najnowszego sondażu, jedna czwarta dorosłych w Wielkiej Brytanii ma odłożone mniej niż 100 funtów, co naraża ich na rosnące i nieoczekiwane rachunki.

Brak zabezpieczenia finansowego oznacza, że ​​wiele osób musi pożyczać pieniądze, aby pokryć dodatkowe koszty, co powoduje większy niepokój o swoją trudną sytuację.


Biuro ds. Pieniędzy i Emerytur, które przeprowadziło badanie, stwierdziło, że ludzie mają coraz większe trudności z finansowaniem wyższych rachunków za żywność i energię.

Ostatnie badanie przeprowadzone na 3000 osób wykazało, że 17% – czyli co szósta – pytanych nie posiadało żadnych oszczędności.

Kolejne 5% miało mniej niż 50 funtów, a kolejne 4% odłożyło od 50 do 100 funtów.

Jeśli te liczby odzwierciedlają Wielką Brytanię jako całość, miliony ludzi będą miały niewiele lub nie będą miały żadnych oszczędności na czarną godzinę.


Wielu osobom borykającym się z rosnącymi kosztami życia idea oszczędzania będzie obca.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Stowarzyszenie Towarzystw Budowlanych (BSA) wykazało, że 35% ankietowanych przestało oszczędzać w wyniku rosnących kosztów życia.

Tymczasem 36% pytanych stwierdziło, że polegają na swoich oszczędnościach, aby przetrwać okres rosnących rachunków i cen.

Inflacja wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich odnotowała największy roczny wzrost cen od ponad 40 lat.


Brytyjski Urząd Statystyczny podał, że tempo wzrostu cen żywności jest najwyższe od kwietnia 1980 r. i wynosi obecnie 14,6% rocznie.

Wynika to głównie ze skutków wojny Rosji na Ukrainie i w odpowiedzi nałożonych na nią zachodnich sankcji, które spowodowały wzrost kosztów energii i innych towarów.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nastolatek oskarżony o morderstwo innego nastolatka w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Największy strajk w historii Wielkiej Brytanii. W ciągu kilku tygodni pielęgniarki wyjdą na ulice