Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zuckerberg zwalnia 11 000 pracowników Facebooka i Instagrama

Gigant mediów społecznościowych, do którego należy Facebook, Instagram i Whatsapp, planuje zwolnienia na dużą skalę, które dotkną tysiące pracowników.

Firma Meta, właściciel Facebooka i Instagrama, redukuje globalną siłę roboczą o 13% i zwalnia ponad 11 000 pracowników.


„Zdecydowałem się zmniejszyć wielkość zespołu o około 13% i zwolnić ponad 11 000 naszych utalentowanych pracowników” – powiedział w środę pracownikom Meta Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta.

„Chcę wziąć odpowiedzialność za te decyzje i sposób, w jaki się tu znaleźliśmy” – dodał. „Wiem, że to trudne dla wszystkich, a szczególnie przepraszam tych, których to dotyczy”

Zuckerberg dodał, że gigant technologiczny ograniczy wydatki uznaniowe i przedłuży zamrożenie zatrudnienia do 2023 roku.

„Wszyscy wkrótce otrzymają wiadomość e-mail z informacją, co to zwolnienie oznacza dla Was” – napisał Zuckerberg w swojej notatce do pracowników.


W wiadomości do pracowników Zuckerberg wyjaśnił, że za zwolnieniami stoi odwrócenie trendu wśród serwisów społecznościowych po pandemii Covid-19, rosnąca konkurencja (mowa zapewne o TikToku) oraz szersze spowolnienie na światowych rynkach.

Dodał, że pracownicy Meta zwalniani w USA otrzymają wypowiedzenie w wysokości 16 tygodniowych wypłat, plus dwa dodatkowe tygodnie za każdy rok pracy w firmie.

Firma pokryje również ubezpieczenie zdrowotne dla osób i ich rodzin przez sześć miesięcy oraz trzymiesięczne wsparcie kariery u zewnętrznego pracodawcy.

„Poza Stanami Zjednoczonymi wsparcie będzie podobne, a wkrótce zajmiemy się oddzielnymi procesami uwzględniającymi lokalne przepisy dotyczące zatrudnienia” – poinformował Zuckerberg.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Złodzieje samochodów przyłożyli maczetę do gardła mężczyzny w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Król Karol i królowa Camilla obrzucani jajkami w Yorku