Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samolot NATO zarejestrował tor lotu rakiety, która spadła w Polsce

Tor lotu rakiety, która we wtorek, 15 listopada spadła na terytorium Polski w Przewodowie, został zarejestrowany przez samolot zwiadowczy NATO - twierdzi amerykańska telewizja CNN.

Informacja dotycząca trajektorii lotu pocisku została przekazana władzom NATO i Polski - oznajmił anonimowy przedstawiciel Sojuszu Północnoatlantyckiego, cytowany przez CNN.


Źródło z CNN nie podało ani kto wystrzelił ten pocisk, ani skąd został on wystrzelony.

Od początku rosyjskiej inwazji samolot NATO regularnie patroluje przestrzeń powietrzną nad Ukrainą - podkreśla CNN.

Wczoraj Agencja Associated Press — powołując się na wysokiego rangą urzędnika Stanów Zjednoczonych — podała, że rosyjskie pociski zabiły dwie osoby na terytorium Polski.

Podwójne eksplozje miały miejsce około 15:40 w Przewodowie, wiosce położonej niedaleko od granicy z Ukrainą w południowo-zachodniej Polsce.

Wybuchy nastąpiły, gdy Moskwa przeprowadziła nowe ataki rakietowe na Ukrainę, co według Kijowa było najcięższą falą ataków rakietowych od prawie dziewięciu miesięcy wojny.


W wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch obywateli Polski. Ofiary śmiertelne zdarzenia to mężczyźni w wieku około 50 i 60 lat.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina poinformował, że na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent USA stwierdził, że "istnieją wstępne informacje przeczące temu", by rakieta, która spadła w Polsce, została wystrzelona z Rosji.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Duda: Jest wysoce prawdopodobne, że rakieta została wystrzelona z Ukrainy
 Czytaj następny artykuł:
Będzie więcej mandatów dla kierowców. Zobacz, jak uniknąć 70 GBP grzywny