Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nowy dodatek w wysokości 900 GBP. Rząd ogłosił kolejną dotację z tytułu kosztów utrzymania w UK

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił nowy dodatek z tytułu kosztów utrzymania w wysokości 900 funtów, aby pomóc tym, którzy tej zimy mają największe trudności.

Zapowiedź nowego dodatku została ogłoszona przez ministra finansów Jeremy'ego Hunta podczas jego jesiennego oświadczenia w czwartek.


Rząd wprowadzi dodatkowe płatności z tytułu kosztów utrzymania w wysokości 900 funtów dla najbiedniejszych osób pobierających świadczenia.

Dodatkowo podobnie jak ostatnio wprowadzone zostanie 300 funtów dla emerytów i 150 funtów dla osób pobierających rentę inwalidzką, powiedział Hunt.

Kanclerz Hunt powiedział: „Jednocześnie dla najbardziej narażonych wprowadzimy w przyszłym roku dodatkowe płatności z tytułu kosztów utrzymania, w wysokości 900 funtów dla gospodarstw domowych korzystających ze świadczeń uzależnionych od dochodów, 300 funtów dla gospodarstw domowych emerytów i 150 funtów dla osób pobierających zasiłek inwalidzki”.

„Zapewnimy również dodatkowy 1 miliard funtów finansowania, aby umożliwić dalsze 12-miesięczne przedłużenie Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych, pomagając władzom lokalnym w udzielaniu pomocy tym, którzy w przeciwnym razie mogliby wpaść w kłopoty finansowe” - dodał.


„A dla tych gospodarstw domowych, które używają paliw alternatywnych, takich jak olej opałowy i LPG do ogrzewania swoich domów, podwajam dziś kwotę wsparcia ze 100 funtów do 200 funtów, które zostaną dostarczone tak szybko, jak to możliwe tej zimy”.

„Przed końcem tego roku przedstawimy również nowe ukierunkowane podejście do wspierania przedsiębiorstw od kwietnia przyszłego roku” – oświadczył minister finansów.

Nowy dodatek w wysokości 900 funtów to więcej niż się spodziewano, ponieważ media wcześniej informowały, że będzie to 650 funtów.

Zobacz też:


Na razie nie wiadomo, na jakich zasadach i od kiedy będzie on przyznawany.

Ostatnim razem płatność w wysokości 650 funtów została wypłacona w dwóch oddzielnych ratach w ramach świadczeń dla ludzi.


Otrzymało je osiem milionów gospodarstw domowych otrzymujących zasiłki, ale kryteria kwalifikowalności mogą ulec zmianie zgodnie wraz z wprowadzeniem nowych dodatków.

Obecnie kwalifikują się osoby ubiegające się o Universal Credit, Job Seeker's Allowance, Employment and Support Allowance, Income Support, Pension Credit, Child Tax Credit i Working Tax Credit.

Niestety, aby naprawić czarną dziurę w finansach kraju o wartości 60 miliardów funtów, najnowsze darowizny zostały zrekompensowane radykalnymi cięciami wydatków i podwyżkami podatków.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwóch nastolatków dźgniętych nożem w centrum Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Minimalne wynagrodzenie na Wyspach wzrośnie do 10,42 GBP za godzinę