Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rachunki za energię w UK wzrosną do 3000 funtów rocznie od kwietnia

Pomoc w zakresie kosztów energii została rozszerzona na wszystkie gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii, ale na mniej hojnym poziomie, co oznacza, że ​​miliony nadal będą musiały stawić czoła wyższym rachunkom.

Rachunek dla typowego gospodarstwa domowego wzrośnie w kwietniu do 3000 funtów z obecnych 2500 funtów, ogłosił kanclerz Jeremy Hunt.


Według firmy konsultingowej Cornwall Insight bez tej pomocy średnie rachunki wzrosłyby do około 3740 funtów.

Chociaż typowe gospodarstwo domowe od kwietnia zapłaci za roczny rachunek około 3000 funtów, nie oznacza to, że wszystkie rachunki zostaną ograniczone do tej kwoty.

W praktyce zostaną ograniczone ceny pobierane przez firmy energetyczne za jednostkę energii.

Każde gospodarstwo domowe płaci za energię, którą zużywa, więc jeśli ktoś zużywa jej więcej niż przeciętne gospodarstwo domowe, zapłaci więcej niż 3000 GBP.

Według Ofgem przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe liczy 2,4 osoby i zużywa 2900 kWh energii elektrycznej i 12 000 kWh gazu.


Hunt zapowiedział również dodatkowe płatności z tytułu kosztów utrzymania dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

Powiedział, że oznacza to dodatkowe 900 funtów dla gospodarstw domowych o niskich dochodach otrzymujących świadczenia zależne od dochodów, czyli o 250 funtów więcej niż równowartość płatności w tym roku.

Gospodarstwa domowe emerytów otrzymają 300 funtów, a osoby pobierające rentę inwalidzką 150 funtów, czyli tyle samo, co w tym roku.


Wsparcie dla osób korzystających z oleju opałowego lub paliw alternatywnych podwoi się do 200 funtów.

Rady miast otrzymają również dodatkowy miliard funtów, aby pomóc tym, „którzy bez wsparcia mogliby wpaść w kłopoty finansowe”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragedia na pokładzie samolotu lecącego do UK. Zmarł mężczyzna
 Czytaj następny artykuł:
Dwóch nastolatków dźgniętych nożem w centrum Birmingham