Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Policja w West Midlands zamknie co najmniej 30 komisariatów w ramach oszczędności

Policja w West Midlands w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że zamknie co najmniej 30 swoich komisariatów — podało BBC.

Decyzja ta jest częścią planu oszczędnościowego, który ma na celu zaoszczędzenie 28 milionów funtów w roku finansowym 2023/24 i kolejne 21 milionów funtów w następnym roku finansowym.


Mimo to, w regionie pozostanie 10 miejsc, w których mieszkańcy będą mogli porozmawiać z policjantem.

Niektóre z komisariatów, takie jak Balsall Green, Sutton Coldfield i Digbeth, zostaną przeniesione, a ich budynki zostaną sprzedane.

Zamiast nich, zostaną wprowadzone nowe lub odnowione budynki. Na przykład, w Dudley powstanie nowy komisariat w Castlegate Business Park, który będzie dostępny dla mieszkańców.


Stacje w Tipton, Quinton i Nechells w Birmingham pozostaną otwarte dla zespołów reagujących na incydenty.

Simon Foster, komisarz ds. przestępczości i policji w West Midlands, powiedział, że inwestycje te zapewnią „policji nieruchomości dostosowane do wymogów XXI wieku”.

Dodał również, że plan ten ma na celu zwiększenie liczby funkcjonariuszy pracujących w lokalnych społecznościach, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.


Decyzja ta spotkała się z różnymi opiniami. Foster podkreślił, że komisariaty są ważne, ponieważ „zapewniają uspokajającą i widoczną obecność dla społeczności”.

Jednakże plan ten ma na celu utrzymanie jak największej liczby komisariatów, jednocześnie zwiększając liczbę funkcjonariuszy i zarządzając budżetem, który jest pod dużą presją.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Samolot easyJet z Birmingham otoczony przez policję po uruchomieniu alarmu o porwaniu
 Czytaj następny artykuł:
Policja dokonuje trzech aresztowań podczas prób z użyciem technologii rozpoznawania twarzy