Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HSBC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Mogą stracić 900 GBP

HSBC, jeden z głównych banków na brytyjskim rynku, wydał ważne ostrzeżenie dla swoich klientów w związku z nadchodzącym Black Friday.

Bank zwraca uwagę na rosnące ryzyko oszustw zakupowych w tym okresie i zachęca do zachowania szczególnej ostrożności – podaje Birmingham Live.


Black Friday, który w tym roku przypada na 24 listopada, jest okresem, w którym wiele osób korzysta z atrakcyjnych ofert online.

Jednakże, jak pokazują dane HSBC UK, jest to również czas, w którym oszuści są szczególnie aktywni.

Średnia wartość oszustwa zakupowego w Wielkiej Brytanii w okresie od lipca do września wynosiła 894 funty, a we wrześniu średnia wartość przypadku oszustwa wzrosła do ponad 900 funtów.


To właśnie w tym okresie odnotowano najwięcej zgłoszonych oszustw zakupowych w roku.

Oszustwa zakupowe polegają na płaceniu za towar lub usługę, której nigdy nie otrzymujemy.

Oszuści często proszą o przesłanie pieniędzy za pośrednictwem przelewu bankowego, oferują zbyt korzystne okazje lub ograniczoną dostępność, aby zachęcić do szybkiego działania.

Reklamują swoje usługi w mediach społecznościowych, na rynkach online, a czasami nawet na pozornie legalnych stronach internetowych.


David Callington, szef ds. oszustw w HSBC UK, podkreśla, że klienci powinni być szczególnie ostrożni, zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem, który jest kosztownym okresem roku.

Ważne jest, aby klienci mogli się upewnić, że nie stracą pieniędzy na oszustwa, co mogłoby mieć znaczący wpływ na ich sytuację finansową.

Zobacz też:


W związku z tym HSBC UK apeluje do swoich klientów o zachowanie ostrożności i świadomości ryzyka oszustw zakupowych, szczególnie w okresie Black Friday.

Bank podkreśla, że ważne jest, aby klienci byli świadomi potencjalnych zagrożeń i podejmowali odpowiednie kroki w celu ochrony swoich finansów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
85000 osób w UK zagrożonych karami z HMRC w wysokości 100 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Apel policji. Mężczyzna podpalony w przejściu podziemnym w Birmingham