Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem w całej Wielkiej Brytanii

Zima zbliża się wielkimi krokami do Wielkiej Brytanii, a meteorolodzy wydali oświadczenie w sprawie nadchodzącej śnieżycy, która ma dotknąć cały kraj.

Prognozy wskazują, że nawet duże miasta takie jak Birmingham i Manchester nie unikną „białego puchu” pod koniec listopada.


Mapy pogodowe WX Charts przewidują, że w drugiej połowie miesiąca temperatura może spaść nawet do -6°C.

James Madden z Exacta Weather ostrzega: „Pierwsza poważna zimowa i śnieżna fala w tym sezonie zaczyna się formować”.

Madden dodaje, że istnieje coraz większe prawdopodobieństwo, że ta zimowa fala uderzy dokładnie w okresie, który był analizowany przez ostatnie kilka tygodni.


Najbardziej dotknięte obszary prawdopodobnie znajdą się na północy kraju, gdzie spodziewany jest śnieg nawet na niższych wysokościach.

Jednakże, jak zauważa Madden, w miarę zbliżania się do tego okresu, rośnie również prawdopodobieństwo, że śnieg dotrze do niższych poziomów kraju, w tym do Midlands, Centralnej i Południowej Anglii.

„Śnieg nadchodzi, i to dokładnie w terminie, który przewidywaliśmy od kilku tygodni,” konkluduje Madden.


Jim Dale z British Weather Services zauważa, że mroźne temperatury prawdopodobnie wystąpią w połowie przyszłego tygodnia, z nocnymi przymrozkami w dolinach na poziomie od -1°C do -5°C.

„W tej chwili wszystko jest bardzo zmienne. Obecnie skupiamy się na powszechnym wietrze i deszczu, i monitorujemy sytuację” - powiedział Dale.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwaj 12-latkowie oskarżeni o morderstwo mężczyzny w Wolverhampton
 Czytaj następny artykuł:
17-latek zamordowany w Londynie, aresztowano cztery osoby w tym 71-latka