Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Co roku na drogach tego miasta w UK ginie 25 osób, a 400 zostaje poważnie rannych

W Birmingham każdego roku dochodzi do tragicznych wypadków drogowych, które skutkują śmiercią 25 osób i poważnymi obrażeniami u 400 innych - podaje Birmingham Live.

Te alarmujące statystyki rzucają światło na ciągłe wyzwania związane z bezpieczeństwem na drogach w mieście, podkreślając potrzebę pilnych działań w celu ochrony mieszkańców.


Za każdą liczbą kryje się ludzka tragedia. Wśród ofiar są zarówno dzieci, jak i osoby starsze, co pokazuje, że problem dotyka wszystkich grup wiekowych.

Wśród niedawnych tragedii wymienić można śmierć 96-letniej Charmian Abrahams, byłej aktorki serialu „Crossroads”, która zginęła w wypadku w Harborne, oraz 40-letniej kobiety, która straciła życie w wypadku w Aston tuż przed Bożym Narodzeniem.

Tragiczne są również historie takie jak ta o 12-letnim Azaanie Khanie. Chłopiec został potrącony przez samochód 8 czerwca, gdy jechał na rowerze na Coventry Road w South Yardley.

Z kolei Hussein Nur Teklise, 45-letni ojciec dwuletniego chłopca, zginął podczas jazdy na rowerze, gdy został potrącony przez kierowcę, który nie zatrzymał się po kolizji na Belgrave Middleway — jednej z najniebezpieczniejszych dróg w mieście.


Inna śmierć nastąpiła, gdy czteroletni chłopiec został potrącony przez kierowcę w Erdington.

30 maja ubiegłego roku czteroletni chłopiec zginął po tym, jak został potrącony przez kierowcę w Erdington, niedaleko miejsca, gdzie następnego dnia w innym wypadku zginął rowerzysta. Dziecko zostało śmiertelnie potrącone na George Road, niedaleko Brookvale Lake.

Te tragiczne wydarzenia to tylko niektóre z wielu, które miały miejsce na drogach Birmingham w ciągu ostatniego roku.


Wiele innych pieszych i rowerzystów odniosło obrażenia zmieniające życie, podobnie jak wielu kierowców w kolizjach z innymi pojazdami.

Każda śmierć i każdy wypadek na drogach to przypomnienie o konieczności ciągłej pracy nad poprawą infrastruktury drogowej, edukacji kierowców i pieszych oraz wdrażania skuteczniejszych środków prewencyjnych.

Zobacz też:


To także wezwanie do wszystkich mieszkańców miasta, aby byli bardziej świadomi i ostrożni, pamiętając, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Grupa Better Streets for Birmingham wystosowała otwarty list do liderów regionalnych, wzywając ich do większego zaangażowania w poprawę bezpieczeństwa na drogach.


Better Streets for Birmingham organizuje dziś marsz pod hasłem „Nigdy więcej śmierci na naszych drogach”, który odbędzie się na Great Charles Street Queensway.

Protestujący wzywają swoich zwolenników do dołączenia do nich w żądaniu zakończenia tych „możliwych do uniknięcia tragedii”.

Tahmeena Suhail, wiceprzewodnicząca grupy, wyraziła ubolewanie z powodu konieczności organizacji kolejnego protestu, podkreślając potrzebę bezpiecznego podróżowania po mieście i zapobiegania dalszym tragediom.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Za to już nie zapłacisz gotówką. Duże supermarkety w Wielkiej Brytanii wprowadzają płatności bezgotówkowe
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair i Loveholidays wprowadzają ogromne zmiany w sposobie rezerwacji