Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Incydent w Birmingham New Street: Tysiące pasażerów utknęło na stacjach i w pociągach

Wczesnym rankiem, tysiące pasażerów pociągów w regionie West Midlands napotkały znaczne przeszkody po tym, jak incydent z udziałem policji doprowadził do zamknięcia stacji Birmingham New Street.

Wszystkie linie zostały zablokowane, co uniemożliwiło odjazd i przyjazd jakichkolwiek pociągów do tego kluczowego węzła komunikacyjnego w centrum Birmingham.


Zdarzenie miało miejsce tuż po 7:15 rano, kiedy to policja transportowa (British Transport Police) została wezwana do stacji z powodu informacji o osobie znajdującej się w "niebezpiecznym miejscu".

Na miejsce szybko przybyli również ratownicy medyczni. Osoba ta została zabezpieczona i przewieziona w bezpieczne miejsce, dzięki czemu sytuacja została opanowana.

Zablokowanie stacji spowodowało ogromne zakłócenia w ruchu kolejowym, wpływając na plany tysięcy podróżujących.

W odpowiedzi na zamieszanie, bilety kolejowe były honorowane przez autobusy National Express West Midlands, co pozwoliło niektórym pasażerom na kontynuowanie podróży alternatywnymi środkami transportu.


Policja transportowa wydała oświadczenie, w którym poinformowała o przyczynie i skutkach incydentu, zapewniając jednocześnie, że linie kolejowe zostały ponownie otwarte, ale pasażerowie mogą jeszcze odczuwać pewne opóźnienia.

Zalecono, aby podróżni opóźnili swoje podróże lub skorzystali z autobusów i tramwajów.

Transport for West Midlands wydał komunikat, w którym informuje o ponownym otwarciu linii, ale ostrzega przed dalszymi zakłóceniami w rozkładzie jazdy pociągów.


W oświadczeniu podano, że wszystkie zaangażowane strony pracowały nad minimalizacją dyskomfortu dla podróżnych i szybkim przywróceniem normalnego ruchu.

Podróżni mogą sprawdzić aktualny status swojej podróży za pomocą Planera Podróży National Rail Enquiries, co jest zalecane w obliczu potencjalnych opóźnień.

Dodatkowo Avanti West Coast udostępniło informacje, że pasażerowie mogą użyć swoich biletów na trasach Chiltern Railways.


W przypadku opóźnień pasażerowie mogą ubiegać się o kompensatę. Ważne jest, aby zachować bilety oraz zanotować szczegóły podróży, które będą potrzebne do złożenia roszczenia.

Choć incydent na stacji Birmingham New Street spowodował znaczne zakłócenia, szybka reakcja służb i współpraca różnych podmiotów transportowych pomogły w złagodzeniu skutków dla podróżujących.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ostrzeżenie dla Pasażerów Ryanair, easyJet i British Airways: Zakazane Typy Bagażu na Pokładzie