Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mężczyzna zastrzelony w Walsall. Aresztowano trzech nastolatków

W Walsall doszło do tragicznego incydentu, w wyniku którego młody mężczyzna zginął w strzelaninie na ulicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, 8 lipca. Inny mężczyzna został ranny, jednak jego obrażenia nie zagrażają życiu.


Służby ratunkowe pojawiły się na miejscu zdarzenia około godziny 17:00, reagując na zgłoszenie o strzelaninie na Well Lane. Ofiara, mężczyzna w wieku około 20 lat, zmarł na miejscu.

Trzech nastolatków zostało aresztowanych w związku z tym zdarzeniem. West Midlands Police potwierdziła dziś rano, że aresztowano dwóch 17-latków oraz 18-latek. Wszyscy trzej pozostają w areszcie, a śledztwo w sprawie morderstwa trwa.

Policja zyskała również uprawnienia z Sekcji 60, co pozwala funkcjonariuszom na zatrzymywanie i przeszukiwanie osób w okolicy bez konieczności przedstawiania uzasadnionych podstaw.


Na miejscu zdarzenia trwa również dochodzenie kryminalistyczne, a policja apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat tego zajścia, o kontakt.

Rzecznik policji West Midlands powiedział: „Aresztowaliśmy mężczyznę i dwóch nastolatków podejrzanych o morderstwo w związku z wczorajszą śmiertelną strzelaniną w Walsall. Jeden mężczyzna w wieku 18 lat oraz dwóch 17-latków zostali aresztowani wczoraj wieczorem po strzelaninie na Wells Lane w Blakenall, krótko po godzinie 17:00. Wszyscy trzej pozostają w areszcie, a my kontynuujemy nasze dochodzenie. Ofiara, mężczyzna w wieku około 20 lat, niestety zmarła na miejscu. Drugi mężczyzna również został ranny i otrzymuje pomoc medyczną; jego obrażenia nie zagrażają życiu”.

Policja zrozumie, jak bardzo stresujące i niepokojące mogą być takie zdarzenia, dlatego w najbliższych dniach w okolicy pojawi się zwiększona liczba funkcjonariuszy.

„Funkcjonariusze będą oferować wsparcie, więc prosimy o rozmowę z nimi, jeśli macie jakiekolwiek obawy” - dodał rzecznik.


Policja zachęca każdego, kto ma informacje, aby zadzwonił pod numer 101 i podał numer sprawy 3637 z dnia 8 lipca.

Alternatywnie można skontaktować się anonimowo z Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony gospodarstw domowych muszą zgłosić odczyt licznika, by uniknąć nadpłaty 122 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjskie supermarkety oferują zestawy do szkoły za jedyne 5 GBP