Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

NHS może w przyszłości wysyłać pacjentów do Indii

Patricia Hewitt była sekretarz zdrowia i obecna przewodnicząca UK India Business Council, przedstawiła propozycję otwierania nowych klinik poza granicami kraju, mianowicie w Indiach, gdzie brytyjski system opieki zdrowotnej zawsze cieszył się dużym szacunkiem. Według niej może to w przyszłości stanowić istotne źródłem dochodu i załatać lukę finansową NHS. Obecnie trwają rozmowy z 20 brytyjskimi funduszami powierniczymi, Pani Hewitt ma nadzieję, że do roku 2015 , dwanaście z nich podpisze stosowne umowy - podaje BBC.


Dr Kailash Chand zastępca przewodniczącego British Medical Association jest przeciwny tego typu działaniom, dodając: “Jeśli fundusze powiernicze nie mają wystarczających pieniędzy na leczenie pacjentów w kraju, powinny uzyskać pomoc od rządu. Obawiam się, że następnym krokiem podjętym przez NHS, w celu uzyskania większych oszczędności, będzie wysyłanie pacjentów na leczenie do Indii.”
Departament Zdrowia zaprzeczył jednak, jakoby miał zamiar wysyłać chorych na leczenie za granicę.Rząd zachęca jednak i wspiera, cieszący się dobrą opinią brytyjski NHS do tworzenia nowych kontaktów biznesowych poza granicami kraju, aby uzyskać dodatkowe źródło zarobków. Jak dotąd jedynie King’s Health Partners, w którego skład wchodzą King’s College London i trzy londyńskie fundusze powiernicze NHS mają zamiar utworzyć kliniki w Abu Dhabi i Dubaju.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zboczeniec w Sutton Park obnażał się przed kobietami
 Czytaj następny artykuł:
Nie milkną komentarze po tajemniczej śmierci 21-letniego stażysty