Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Uchybienia władz żłobka i służb społecznych, przyczyną zatrudnienia pedofila

Niedopełnienie obowiązków i uchybienia władz żłobka oraz służb społecznych, doprowadziły do tego że w żłobku Little Stars w Nechells pracował pedofil.

Paul Wilson został skazany w lipcu 2011 roku przez Sąd Koronny w Birmingham na karę dożywotniego więzienia, z prawem o ubieganie się o wcześniejsze zwolnienie po 15 latach, za gwałt na dziewczynce a także sfilmowanie tego aktu, oraz uwodzenie w internecie 22 innych dziewczynek. W trakcie ogłaszania wyroku Sędzia Maur była zaniepokojona faktem iż Wilson pomimo zgłaszanych przez sześciu pracowników placówki wątpliwości co do jego zachowania a nawet otrzymaniu pisemnego upomnienia w tej sprawie, nadal pracował w Little Stars.

Dochodzenie wykazało, że podczas rekrutacji, w 2009 roku, władze żłobka nie sprawdziły czy studiujący Wilson widnieje w krajowym rejestrze karnym. Dodatkowo jego koledzy ze studiów zgłaszali jego podejrzane zachowanie do Birmingham Children’s Social Care, ale nie zostały podjęte w tym celu żadne kroki. Do urzędu kontrolującego szkolnictwo, Ofsted, wpłynęła skarga na Paula Wilsona, ale i to nie wystarczyło, aby podjąć odpowiednie kroki w celu zbadania sprawy.

Jak donosi Birmingham Mail, w lutym 2012 r. Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku obrony i skrócił termin, po którym skazany może się ubiegać o wcześniejsze wyjście z aresztu, o 18 miesięcy, argumentując to potrzebą dania kredytu zaufania dla skazanego.21 letni Paul Wilson wcześniej przyznał się do dwóch zarzutów o gwałt, szesnastu przypadków nakłaniania dzieci do czynności seksualnych oraz robienia i rozpowszechniania nieprzyzwoitych zdjęć.

Sprawa wyszła na jaw w trakcie przeprowadzenia w styczniu 2012 r. śledztwa w sprawie związanej z czynnościami seksualnymi w internecie z udziałem dzieci. Podczas rewizji w mieszkaniu Wilsona, Policja zabezpieczyła wówczas komputer stacjonarny, telefon komórkowy i laptop, należące do pedofila.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
PaiL West Midlands zaprasza na Photo Walk!
 Czytaj następny artykuł:
Śmiertelny wypadek w Birmingham