Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Dziś Library of Birmingham otwiera swoje podwoje dla zwiedzających.

Dziś Library of Birmingham otwiera swoje podwoje dla zwiedzających.

Dziś Library of Birmingham otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Uroczystości z okazji otwarcia rozpocznie się o godzinie 11 rano na Centenary Square, biblioteka przywita pierwszych klientów wewnątrz od około 11:30 i pozostanie otwarta do 8 wieczorem

Zaszczyt otwarcia nowej biblioteki nadano nastolatce postrzelonej w głowę przez talibów za walkę o prawa kobiet. Malala Yousafzai odsłoni tablicę pamiątkową podczas ceremonii na Centenary Square.

W związku z przewidywaniem dużej liczby odwiedzających w ciągu kilku pierwszych dni i tygodni po otwarciu, aby wszystko przebiegało gładko, jak to możliwe i aby dać możliwie najlepsze wrażenia dla wszystkich klientów, usługi dostępne w bibliotece będą wprowadzone stopniowo.

Od 4 - 15 września włącznie Biblioteka będzie otwarta od 10 rano do 20 od poniedziałku do piątku, od 10 rano do 17 w sobotę i od 11 do 16 niedzielę. Od poniedziałku 16 września biblioteka będzie działać w pełnych godzinach pracy.

W ciągu  najbliższego tygodnia odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach z lokalnymi artystami oraz wycieczkach po budynku.

Konstrukcję pokrywa 5 357 splecionych okręgów ze stali. Wybudowano ją, aby zajęła miejsce położonej nieopodal Biblioteki Centralnej. Nowa biblioteka oferuje przestrzeń, którą można wykorzystać przy różnych występach, tarasy na dachu a także centralnie położoną rotundę pokrytą szkłem oraz interaktywne ekrany reagujące na dotyk.  Otwarte kondygnacje połączone są ruchomymi schodami.  Jest też "podziemie" ze specjalną platformą pokazową, gdzie skrywane są tajemnice biblioteki, między innymi pokój, który cofa nas w czasie do okresu wiktoriańskiego w historii miasta. Oczywiście budynek zaprojektowano także do celów bardziej tradycyjnych, nie brakuje miejsc, gdzie można odpocząć czy nawiązać nowe przyjaźnie, pamiętając jednak o tym, że to biblioteka i należy zachowywać się tu cicho.

wtorek, 03 września 2013 06:17 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Znowu można korzystać z tuneli w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
W jednym na sześć domów w West Midlands nikt nie pracuje.