Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sutton Coldfield planuje referendum w sprawie utworzenia rady miejskiej

Po zebraniu 10 tys. głosów pod petycją Sutton Coldfield będzie mogło liczyć na przeprowadzenie referendum w sprawie politycznej przyszłości miasta. Tysiące mieszkańców złożyło już podpisy w nadziei przejęcia części władzy z rąk rady Birmingham.

Petycja jest wnioskiem o utworzenie Rady Miasta Sutton Coldfield - podległej Radzie Miejskiej Birmingham – która przejęłaby częściowo kontrolę nad lokalną polityką. Mieszkańcy chcą mieć przede wszystkim więcej do powiedzenia w sprawie pasa zieleni w Sutton Coldfield, który został obecnie przeznaczony pod budowę 10 tys. nowych domów.

Po złożeniu dokumentu (z początkiem przyszłego miesiąca) rozpocznie się okres dyskusji między Birmingham Council a aktywistami z Sutton Coldfield nad kształtem i zakresem władzy nowego lokalnego samorządu. Jego powstanie może zostać poddane głosowaniu już w maju 2014 r.

Przewodniczący Ken Rushton zaznaczył, że teraz trzeba wykorzystać wszystkie możliwe narzędzia dostępne dzięki nowemu ustawodawstwu, by uzyskać od władz Birmingham maksymalną ilość uprawnień do decydowania o przyszłości Sutton Coldfield.

Konserwatywny poseł Andrew Mitchell zaleca jednak ostrożność z przesadnym optymizmem, bo mieszkańców miasta czeka teraz nie lada wysiłek przekonania rady Birmingham do tego, że własna rada miejska będzie czymś więcej niż tylko kolejnym kosztownym wydatkiem samorządu.

Status miasta królewskiego Sutton Coldfield uzyskało w 1528 r. na mocy dekretu króla Henryka VIII. Mimo że w wyniku reorganizacji samorządów terytorialnych zostało przyłączone w 1974 r. do obszaru Birmingham, to zachowało własną tożsamość.


-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham Council chce ograniczenia prędkości do 20mph na 90% dróg
 Czytaj następny artykuł:
13 tys. funtów odszkodowania za klepnięcie w pośladek