Wiadomości
Sandwell: bezpłatne zestawy do odśnieżania dla szkół
Szkoły w obrębie Sandwell otrzymają darmowe zestawy do odśnieżania, które pomogą zapobiegać zamykaniu placówek w okresie ostrych zim.

Plan działań został opracowany po listownych konsultacjach szefa rady Darrena Coopera z władzami poszczególnych szkół w regionie. Dzięki temu ustalono, co jest niezbędne, by podczas niesprzyjających warunków pogodowych obiekty pozostawały otwarte.
Styczniowe i marcowe śnieżyce, jakich doświadczano w początkach bieżącego roku, zmusiły dyrektorów wielu placówek do tymczasowego ich zamykania. Podobne przerwy w funkcjonowaniu szkół mają nie tylko negatywny wpływ na gospodarkę, ale również obciążają rodziców decydujących się urlopy, by w tym czasie móc zajmować się pozostającymi w domach dziećmi.
W ramach programu Snow Champions rada Sandwell postanowiła przygotować dla placówek oświatowych zestawy do odśnieżania o wartości blisko 200 funtów każdy. Dzięki nim szkoły będą mieć możliwość utrzymywania stałej drożności ścieżek oraz boisk dla pracowników i uczniów.
Każdy zestaw będzie zawierał 6 łopat, kosz na piasek i pół tony soli. Dla szkół prowadzonych przez samorząd zestawy są bezpłatne, dla pozostałych uczelni koszt zestawu będzie wynosił 195 funtów.
wtorek, 15 października 2013 13:09
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Czytaj poprzedni artykuł: Seks gangi atakują Azjatki, bo te wstydzą się zgłaszać przestępstwa | Czytaj następny artykuł: Zakaz wykonywania zawodu za romans z uczennicą |
Gorące Tematy
Mało znany benefit w Wielkiej Brytanii. Niektórzy mogą otrzymać nawet 10…
Wielka Brytania: 7 milionów osób zapłaci wyższy podatek dochodowy. Rekor…
Najlepszy dzień na zakupy w Aldi, Lidl, B&M i innych supermarketach – ki…
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy dotyczące benefitów. Kogo obejmą…
Wielka Brytania: populacja Londynu zbliża się do 10 milionów. Imigracja …
MSZ wydaje pilne ostrzeżenie przed podróżami do unijnych krajów
Fala upałów uderza w Wielką Brytanię. Temperatura może przekroczyć 34°C