Wiadomości
Tony Blair: Imigracja nie zmniejsza szans zatrudnienia Brytyjczyków
Tony Blair został oskarżony o "zadziwiającą arogancję”, ponieważ stwierdził, że masowa imigracja nie zmniejsza szans zatrudnienia bezrobotnych Brytyjczyków.

Były premier rozpoczął atak na Nigela Farage i UKIP mówiąc, że politycy wrodzy imigracji są winni afirmacji przykrych uprzedzeń. Są też winni wprowadzenia w błąd opinii publicznej, dając wrażenie, że przyjazd imigrantów z Polski i innych krajów zmniejszy ich szanse na rynku pracy.
Według Blaira prawda, jest taka, że brytyjska klasa robotnicza i bezrobotna młodzież maja problemy z zatrudnieniem przez brak wykształcenia i umiejętności. Mówienie im, że ich problemy się rozwiążą, jeśli w Wielkiej Brytanii będzie pracować mniej Polaków jest oszustwem, które zamiast rozwiązać ich problem, może doprowadzić do piętnowania nieprzyjemnych sytuacji w stosunku do imigrantów.
Dlatego zamiast obwiniania imigrantów powinno się zapewnić edukację i zdobywanie umiejętności dających bezrobotnym możliwość sprostania wyzwaniom świata i pokonywania ich.
Wypowiedzi Blaira skrytykował konserwatysta Douglas Carswell, który oskarża byłego premiera o "zadziwiającą arogancję”, i twierdzi, że imigracja wygląda zupełnie inaczej, jeśli ktoś mieszka w pozłacanym pałacu centrum Londynu a inaczej, jeśli małym domku w Essex.
środa, 04 czerwca 2014 08:25
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii
Ceny zakupów w Wielkiej Brytanii mogą być nawet dwukrotnie wyższe przez …
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg. Meteorolodzy przewidują nawet 10 cm b…
Wielka Brytania: Policja odnalazła ludzkie szczątki podczas poszukiwań P…