Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Rekordowy lipiec na lotnisku w Birmingham
Rekordowy lipiec na lotnisku w Birmingham
W lipcu tego roku z lotniska w Birmingham skorzystało ponad milion pasażerów. To drugi najlepszy miesiąc lotniska w jego 75-letniej historii.

Z opublikowanych danych wynika, że w lipcu tego roku z usług lotniska skorzystało dokładnie 1.051.052 pasażerów – o 4,6% więcej niż w lipcu 2013 i o 1,4% niż w rekordowym lipcu 2008. Dla lotniska jest to czwarty miesiąc z rzędu, kiedy notuje większy ruch niż przed rokiem. Po raz pierwszy też od sierpnia 2013r. udało się przekroczyć granicę miliona podróżnych.

O 7,7% zwiększyła się liczba pasażerów na długie dystanse: do Pekinu, Delhi, Egiptu, Islamabadu, na Jamajkę, do Meksyku, Newarku i Toronto. Loty liniowe odpowiadały za 77,1% ruchu na lotnisku. Liczba pasażerów korzystających ze stałych lotów do Tuluzy we Francji zwiększyła się o 257,5%, do Dubrownika o 75,2%, a do Hanoweru o 46,5%.

Pozostały ruch na lotnisku Birmingham to loty czarterowe. Tutaj dużą popularnością cieszyły się Włochy – takich lotów było o 31,9% więcej oraz Cypr, którego popularność zwiększyła się o 4,9%.
wtorek, 19 sierpnia 2014 08:25
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna znaleziony na torach zmarł
  Czytaj następny artykuł:
Matka w sądzie za nieobecność w szkole chorej na raka córki