Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Od oszukiwania na egzaminach po kradzież mleka – przewinienia studentów
Od oszukiwania na egzaminach po kradzież mleka – przewinienia studentów
Każdego roku, steki studentów z Midlands staje przed komisją dyscyplinarną. Niektórzy studenci dopuszczają się naprawdę poważnych przewinień, jak zażywanie narkotyków, ale karę można dostać również za palenie kadzidełek w akademiku.

Niemal 2000 studentów z uniwersytetów w Wolverhampton, Birmingham, Birmingham City, Staffordshire i Aston zostało poddanych postępowaniu dyscyplinarnemu od 2009r. Wśród wykroczeń znalazło się ściąganie na egzaminach, zastraszanie i napaści. Jeden student w Aston ukradł karton mleka na kampusie, inny palił w pokoju kadzidełka.

Najwięcej postępowań dyscyplinarnych był na Birmingham City University – 825 razy. Najbardziej pobłażliwy – a może kształcący najlepiej wychowanych studentów – jest uniwersytet w Aston: tutaj karę zastosowano tylko 50 razy.

Dane zostały uzyskane w ramach Freedom of Information. Najwięcej szczegółów ujawniło Aston University: tutaj sprawy dotyczyły podrobienia notatek jednego z doktorów, ataków na innych studentów, podpalenia budynków uniwersyteckich, grożenia śmiercią, publicznego załatwiania potrzeb fizjologicznych, a w 2011r. przy użyciu dezodorantu kilkukrotnie podpalono kosze na śmieci. W 2010r. jeden ze studentów został wydalony za współżycie z nieletnią. Jednak ostatnio liczba wykroczeń zdecydowanie się zmniejszyła – z 63 postępowań dyscyplinarnych w poprzednim roku do 20 w obecnym.

Inne uniwersytety nie były tak szczegółowe w udzielaniu informacji. Uczelnia z Birmingham po prostu podzieliła wykroczenia na "uchybienia akademickie" lub" niewłaściwe zachowanie". Tutaj liczba postępowań zwiększyła się niemal trzykrotnie: ze 104 w roku akademickim 2010/2011 do 272. Uniwersytet podkreśla jednak, że teraz kształci zdecydowanie więcej studentów, co przekłada się na wyższą liczbę przewinień.

Uniwersytet Staffordshire wydalił we wspomnianym okresie trzech studentów – dwóch z powodu działalności przestępczej, jednego za niewłaściwe zachowanie.
wtorek, 14 października 2014 07:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polski kierowca ciężarówki chciał przemycić milion papierosów
  Czytaj następny artykuł:
Para wróciła z wakacji i znalazła bezdomnego Polaka śpiącego w ich łóżku