Wiadomości
„El Dorado” dla imigrantów - nie możemy skutecznie chronić granic, póki UK należy do UE!
Liczba podań o azyl zwiększyła się o 70%, a brytyjskie służby nie radzą sobie z taką ilością dokumentów. Urzędnicy nie wiedzą, gdzie jest 50 tysięcy imigrantów, nie potrafili też powstrzymać kolejnych 175 tysięcy przed wjazdem do kraju. Mimo wysiłków Sekretarz Stanu Theresy May, nie udaje się zapanować na d bałaganem.
Presja wzrosła jeszcze wczoraj wieczorem, gdy burmistrz Calais powiedział, że hojne brytyjskie zasiłki sprawiły, że kraj stał się „El Dorado” dla imigrantów. Torysta Nick Boles przyznał zaś, że póki UK należy do Unii Europejskiej, państwo nie będzie mogło skutecznie chronić swoich granic.
UK Border Agency po serii skandali trafiło pod bezpośrednią kontrolę Home Office, ale od tego czasu liczba aplikacji o azyl znacznie się zwiększyła. Przez trzy pierwsze miesiące tego roku złożono ich 16.273 – dla porównania, w takim samym okresie czasu w roku ubiegłym podań złożono 9.559. Już w zeszłym roku posłowie ostrzegali, że tak duża presja na służby graniczne może umożliwić terrorystom i przestępcom przedostanie się na teren kraju.
Data utworzenia: środa, 29 października 2014 07:24
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 1 na 4 brytyjskich dzieci żyje w ubóstwie | Czytaj następny artykuł: Specjalne służby będą walczyć z przemytem ludzi na lotnisku Birmingham |
Gorące Tematy

Miliony osób w Wielkiej Brytanii otrzymają 300 GBP. DWP potwierdza, kto …

Wielka Brytania wprowadza zmiany w systemie świadczeń. DWP rozpoczyna ko…

Ryanair ogłosił alarm w trakcie lotu do Wielkiej Brytanii

Kolejna fala upałów we wrześniu? Są najnowsze prognozy Met Office

Polak wśród siedmiu ofiar tragicznego wypadku w Wielkiej Brytanii. Wcześ…

Wielka Brytania: Nowa opłata za podróż do UE. Podróżni zapłacą 17 GBP

Ceny domów rosną nawet o 52 tys. GBP rocznie. Oto najszybciej drożejące …