Wiadomości
Tragedia na Morzu Śródziemnym - utonęło 900 osób
Tragedia na Morzu Śródziemnym. W ciągu 24 godzin w trzech katastrofach statków zginęło niemal 1 tys. imigrantów z Afryki Północnej próbujących przedostać się do Europy.

Setki ofiar, to osoby płynące na kutrze rybackim. Łódź przewróciła się na wodach morza krótko po tym, jak wyruszyła z ogarniętej chaosem Libii. Jest to jedna z największych morskich katastrof od czasów II Wojny Światowej.
Nieliczni, którzy przeżyli mówią, że 300 osób zamkniętych pod pokładem, w tym kobiety i dzieci, utonęło jak szczury w klatkach. Dziś rano co najmniej trzech imigrantów zginęło w wypadku łodzi, która odbiła od brzegów Turcji i osiadła na mieliźnie w pobliżu greckiej wyspy Rodos. Z kolei wczoraj w nocy około 300 osób uratowano z innego zagrożonego statku - pisze Daily Mail.
W sprawie zabrał głos premier Malty Joseph Muscat. Podczas dzisiejszej wizyty u włoskiego premiera w Rzymie powiedział, że Europa musi zacząć działać, by zapobiec kolejnym tragediom. Jego zdaniem ONZ powinna wysłać do Libii wojska, które pomogą w ogarnięciu chaosu i ograniczą działalność osób szmuglujących ludzi. Muscat ostrzega, że nadejdzie czas, gdy Europa zostanie rozliczona za swój brak reakcji na to ludobójstwo, które ma miejsce u bram kontynentu.
Od momentu obalenia pułkownika Kadafiego sytuacja w Libii jest bardzo niestabilna. Obecnie o władzę walczą tam dwa rządy. Nad gangami, które pobierają od ludzi ogromne opłaty za przetransportowanie do Europy nie ma żadnej kontroli.
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 14:05
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC rozpoczyna wielką kontrolę zasiłku Child Benefit. Tysiące rodzin w …
Wielka Brytania rozważa wydłużenie zamrożenia progów podatkowych — milio…
Dramatyczna sytuacja na pokładzie Ryanair. Samolot musiał wrócić do Wiel…
Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą zyskać nawet 28 000 GBP rocznie. Oto os…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla pracowników w Wielkiej Brytanii
Ceny energii w Wielkiej Brytanii wzrosną w październiku. Rachunki za gaz…
Ceny w supermarketach w Wielkiej Brytanii rosną najszybciej od ponad rok…