Wiadomości
Somalijski gwałciciel nie będzie deportowany - w ojczyźnie mógłby być prześladowany
Somalijski gwałciciel, który stwarza zagrożenie dla dzieci i dorosłych, nie zostanie deportowany do swojego kraju. Sąd imigracyjny przyznał mu rację i stwierdził, że w ojczyźnie mógłby być narażony na prześladowanie i złe traktowanie.

31-latek, którego danych nie ujawniono i jest obecnie znany jedynie jako AAS spędził w więzieniu pięć lat. Była to kara za dwa gwałty, które popełnił w 2008 roku. Został też dożywotnio wpisany na listę przestępców seksualnych.
Mężczyźnie udało się uniknąć deportacji, bo sędziowie uznali, że w Somalii mógłby zostać poddany torturom, prawdopodobnie przez islamskie ugrupowanie al-Shabaab, co jest sprzeczne z Human Rights Act.
AAS twierdzi, że do Wielkiej Brytanii przybył w 1995 roku wraz ze swoją rodziną. Jednak Home Office ma wątpliwości co do tej daty. Mimo to w 2003 roku przyznano mu prawdo do stałego pobytu w UK - informuje The Telegraph.
Podczas posiedzenia przed sądem imigracyjnym dowodzono, że w trakcie odbywania kary AAS przejawiał symptomy zespołu stresu pourazowego, które były związane z doświadczeniem wojny w Somalii. W związku z tym poddano go terapii, przyjmował też antydepresanty. Również na wolności znajduje się pod opieką psychologa.
poniedziałek, 04 maja 2015 06:42
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Gorące Tematy
Ryanair, TUI, Jet2 i easyJet — Najnowsze zasady dotyczące wnoszenia jedz…
Lidl pilnie wycofuje popularny sprzęt kuchenny z powodu ryzyka pożaru. D…
Brytyjczyk dzieli się genialnym sposobem na zyskanie dodatkowej gotówki.…
Druga fala upałów nadciąga nad Wielkią Brytanię. Temperatura ma przekroc…
Anglia wprowadza domowe badania dla kobiet. Nowy program obejmie ponad 5…
Rekordowa liczba Brytyjczyków z trudem wiąże koniec z końcem. Nowy rapor…
Ryanair, Wizz Air, Jet2, easyJet i TUI. Pełna lista przedmiotów zakazany…