Wiadomości
Tabletki antykoncepcyjne przyczyną śmierci 21-latki
Fallan Kurek zasłabła w swoim domu. Wymiotowała, a kilka minut później jej twarz zrobiła się sina i kobieta przestała oddychać. W międzyczasie jej przerażeni rodzice wezwali pogotowie, które przewiozło ją do Good Hope Hospital w Sutton Coldfield.
Po trzech dniach przebywania na oddziale intensywnej opieki medycznej, Kurek zmarła w czwartek 14 maja. Zanim to nastąpiło ciśnienie krwi i tempo pracy serca gwałtownie podskoczyło. Badanie wykazało zakrzep w płucach, który przyczynił się do powstania zapalenia w prawej części serca. Na podstawie wyników skanu wykonanego tomografem, lekarze orzekli także śmierć mózgu, która nastąpiła w wyniku zatrzymania dostaw tlenu podczas zasłabnięcia - informuje Birmingham Mail.
Lekarze poinformowali, że przyczyną śmierci była zatorowość płuca, powstała w wyniku zażywania pigułek antykoncepcyjnych. Matka 21-latki powiedziała, że jej córka brała tabletki od 25 dni ("Rigevidon pill"). Miała przepisaną trzymiesięczną kurację, po której powinna nastąpić przerwa. Po trzech tygodniach od jej rozpoczęcia, Fallan zaczęła odczuwać bóle żeber i nóg, miała też trudności z oddychaniem.
Koroner z South Staffordshire ma zamiar wszcząć dochodzenie w sprawie śmierci 21-latki.
Data utworzenia: poniedziałek, 25 maja 2015 08:25
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Imigranci z UE nie będą mogli głosować w referendum unijnym | Czytaj następny artykuł: Partia Pracy chce dać młodzieży prawo głosu w referendum dotyczącym Unii Europejskiej |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zapowiada bezpośrednie pociągi do przepięknego kraju. Po…

DWP potwierdza automatyczne płatności 200 GBP w Wielkiej Brytanii. Wypła…

Najnowsze przepisy dotyczące budowy szop, garaży lub szklarni w Wielkiej…

Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów”. Temperatury mogą…

Wielka Brytania zmienia zasady rezerwacji egzaminów na prawo jazdy

DWP wypłaca dodatek do 748 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Z morza wyłowiono ciała trzech kobiet, trw…