Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Skandal rasowy w McDonaldzie – nie dostawała dodatkowych godzin, bo jest czarnoskóra

Pracująca w restauracji McDonald 18-letnia kobieta usłyszała, że nie dostanie dodatkowych godzin, bo jest czarna.

Divine Tenn pracowała na kontrakcie zerowym w McDonaldzie w Fort Parkway w Erdington. W marcu 2014 roku zatrudniła się tam, by odłożyć pieniądze na studia. Na początku pracowała 20 godzin w tygodniu i płacono jej £5.19 na godzinę, co miesięcznie dawało około 400 funtów.

W lipcu 2015 roku zauważyła negatywną zmianę w nastawieniu do niej. Asystent menadżera odmówił przyznania jej dwóch zmian. 18-latka opowiada, że porozmawiała z innymi czarnoskórymi zatrudnionymi i dowiedziała się, że im także nie dawano godzin pracy.

Tenn zdecydowała się porozmawiać z przełożonym. Od asystenta menadżera usłyszała, że czarnoskórzy pracownicy nie wykonują należycie swoich obowiązków i dlatego zdecydowano o tym, by nie przyznawać im zmian - pisze Daily Mail.

18-latka mówi, że była przerażona tym, co jej powiedziano. Była zatrudniona na kontrakcie zerowym i przez to nie miała żadnych praw, nic nie mogła zrobić z decyzją kierownictwa. Postanowiła jednak zgłosić ten incydent do centrali, ale nadal czeka na odpowiedź.

Rzecznik prasowy McDonalda poinformował, że sieć traktuje to zdarzenie bardzo poważnie i wszczęła w tej sprawie śledztwo.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Firmy z West Midlands zaniżały pracownikom wynagrodzenie
 Czytaj następny artykuł:
Jutro kolejny protest EDL