Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands West Midlands Police rozpoczęła nową operację zwalczającą nielegalne wyścigi samochodowe
West Midlands Police rozpoczęła nową operację zwalczającą nielegalne wyścigi samochodowe
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja z West Midlands rozpoczęła nową operację przeciwko kierowcom, którzy biorą udział w nielegalnych wyścigach samochodowych.

Dave Thompson, który obejmie funkcję szefa policji w regionie powiedział, że to właśnie tutaj jest największy problem z nielegalnymi wyścigami. Niedawno Birmingham zostało nazwane krajową stolicą takich wydarzeń – pisze Birmingham Mail.

Thompson poinformował też, że funkcjonariusze używają różnych metod, by zakłócić przebieg wyścigów. Prowadzą obserwacje, działają jawnie, ale także pod przykrywką. W tym roku kierowcy zaczęli się ścigać w Solihull oraz na drogach w pobliżu Birmingham Airport.

Już wcześniej policja z regionu walczyła z tym zjawiskiem. W 2011 roku kierowcy zmienili w tor wyścigowy drogi w Erdington i Nechells. Stróżom prawa udało się wtedy zdobyć orzeczenie Sądu Najwyższego, w którym stwierdzono, że wyścigi na odcinku A47 są nielegalne. Dzięki temu w 2012 roku ponad 200 młodych kierowców dostało mandaty i odebrano im prawa jazdy.

Policjantom udało się nagrać grupę około 500 osób, która zgromadziła się na nielegalny wyścig w pobliżu kompleksu rozrywkowego Star City, a do jednej z rodzin wysłano pracowników opieki społecznej, gdyż na nagraniu widać nieletniego uczestnika. Na gorącym uczynku przyłapano kierowców jadących z prędkością ponad 100 mph po A38 przy Bassetts Pole.

Każdemu, kto łamie orzeczenie sądu grozi dwuletni pobyt w więzieniu oraz grzywna. Policja może też przejąć jego auto. 47 kierowców mieszkających w Birmingham i okolicach ma na swoim koncie kary za udział w wyścigach. Aż pięciu z nich mieszka w obszarze kodu pocztowego B8 (Saltley i Washwood Heath).czwartek, 03 grudnia 2015 08:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dawna fabryka opon Dunlop zostanie przekształcona w parking JLR
  Czytaj następny artykuł:
9 nowych fotoradarów w Birmingham i Solihull