Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands West Midlands Police rozpoczęła nową operację zwalczającą nielegalne wyścigi samochodowe
West Midlands Police rozpoczęła nową operację zwalczającą nielegalne wyścigi samochodowe
Policja z West Midlands rozpoczęła nową operację przeciwko kierowcom, którzy biorą udział w nielegalnych wyścigach samochodowych.

Dave Thompson, który obejmie funkcję szefa policji w regionie powiedział, że to właśnie tutaj jest największy problem z nielegalnymi wyścigami. Niedawno Birmingham zostało nazwane krajową stolicą takich wydarzeń – pisze Birmingham Mail.

Thompson poinformował też, że funkcjonariusze używają różnych metod, by zakłócić przebieg wyścigów. Prowadzą obserwacje, działają jawnie, ale także pod przykrywką. W tym roku kierowcy zaczęli się ścigać w Solihull oraz na drogach w pobliżu Birmingham Airport.

Już wcześniej policja z regionu walczyła z tym zjawiskiem. W 2011 roku kierowcy zmienili w tor wyścigowy drogi w Erdington i Nechells. Stróżom prawa udało się wtedy zdobyć orzeczenie Sądu Najwyższego, w którym stwierdzono, że wyścigi na odcinku A47 są nielegalne. Dzięki temu w 2012 roku ponad 200 młodych kierowców dostało mandaty i odebrano im prawa jazdy.

Policjantom udało się nagrać grupę około 500 osób, która zgromadziła się na nielegalny wyścig w pobliżu kompleksu rozrywkowego Star City, a do jednej z rodzin wysłano pracowników opieki społecznej, gdyż na nagraniu widać nieletniego uczestnika. Na gorącym uczynku przyłapano kierowców jadących z prędkością ponad 100 mph po A38 przy Bassetts Pole.

Każdemu, kto łamie orzeczenie sądu grozi dwuletni pobyt w więzieniu oraz grzywna. Policja może też przejąć jego auto. 47 kierowców mieszkających w Birmingham i okolicach ma na swoim koncie kary za udział w wyścigach. Aż pięciu z nich mieszka w obszarze kodu pocztowego B8 (Saltley i Washwood Heath).czwartek, 03 grudnia 2015 08:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dawna fabryka opon Dunlop zostanie przekształcona w parking JLR
  Czytaj następny artykuł:
9 nowych fotoradarów w Birmingham i Solihull