Wiadomości
Dzisiaj debata o Polsce w Parlamencie Europejskim
W poniedziałek Bruksela, dzisiaj Strasburg - Polska znowu będzie tematem dyskusji, tym razem w Parlamencie Europejskim. W debacie na sesji plenarnej weźmie udział premier Beata Szydło.
Debata ma potrwać półtorej godziny. Wezmą w niej udział Bert Koenders, minister spraw zagranicznych Holandii sprawującej prezydencję, oraz Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. W minionym tygodniu KE podjęła decyzję o wszczęciu w sprawie Polski procedury na rzecz umocnienia praworządności.
Debata zostanie otwarta przez przewodniczącego PE Martina Schulza. Potem głos zabiorą przedstawiciele Rady reprezentującej rządy państw członkowskich i Komisji Europejskiej, następnie premier Beata Szydło i przewodniczący grup politycznych.
Szef Europarlamentu Martin Schulz, który ostatnio w ostrych słowach krytykował Polskę, liczy na spokojną debatę. - Myślę, że obecność polskiej premier jest dobrym sygnałem, sygnałem dialogu i współpracy. Wszyscy szefowie grup politycznych zgadzają się co do tego, że to powinna być przyzwoita debata, nie taka, w której będziemy oskarżać się nawzajem, ale słuchać wzajemnie - mówił w ubiegłym tygodniu Martin Schulz.
Źródło:wp.pl
wtorek, 19 stycznia 2016 06:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Brytyjski supermarket zamyka 17 sklepów i zwalnia 3 600 pracowników. Peł…
Wielka Brytania zaostrza przepisy. Nawet 5 000 GBP kary dla podróżnych w…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii mających…
36°C w sierpniu? Fala upałów uderzy w Anglię – prognozy wskazują dokładn…
Wielka Brytania planuje kolejną podwyżkę płacy minimalnej do 12,71 GBP z…
Ogromne utrudnienia lotnisku w Wielkiej Brytanii. Ogłoszono awarię techn…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają w sierpniu świadczenia o…