Wiadomości
Bezdomny Litwin ukradł butelkę wody, by trafić do więzienia

Bezdomny Litwin, który ukradł wartą 50 pensów butelkę wody i poprosił, by odesłać go do więzienia został obciążony kosztami sądowymi w wysokości 280 funtów.
Bezdomny Litwin, który ukradł wartą 50 pensów butelkę wody i poprosił, by odesłać go do więzienia został obciążony kosztami sądowymi w wysokości 280 funtów.Przed Wolverhampton Magistrates’ Court 28-letni Edvardas Tupciauskas, który przebywa w UK od 3 lat, przyznał, że 11 stycznia celowo dokonał kradzieży w sklepie Sainsbury’s przy Victoria Square. Oprócz tego oskarżono go też o pobicie, nękanie motywowane rasowo, używanie obraźliwego języka oraz utrudnianie policjantowi wykonywania jego obowiązków - pisze Express and Star.
Prowadzący sprawę Terry Close nakazał Litwinowi pokrycie kosztów sądowych, na które składają się: 50 funtów dla ofiary pobicia, 150 funtów odszkodowania za słowną napaść oraz 80 funtów na fundusz ofiar. Nie zażądano rekompensaty dla sklepu za skradzioną wodę, bo sąd uznał, że koszty administracyjne odzyskania tak małej kwoty nie są tego warte.
Jeśli oskarżony nie pokryje zasądzonej sumy, 9 czerwca będzie musiał ponownie stawić się przed sądem i najprawdopodobniej usłyszy wyrok dwutygodniowego więzienia.
Data utworzenia: wtorek, 12 kwietnia 2016 07:37
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W marcu ceny domów wzrosły o ponad 10 proc. | Czytaj następny artykuł: Mężczyzna ugodzony nożem w Chelmsley Wood |
Gorące Tematy

Miliony osób w Wielkiej Brytanii otrzymają 300 GBP. DWP potwierdza, kto …

Wielka Brytania wprowadza zmiany w systemie świadczeń. DWP rozpoczyna ko…

Ryanair ogłosił alarm w trakcie lotu do Wielkiej Brytanii

Kolejna fala upałów we wrześniu? Są najnowsze prognozy Met Office

Polak wśród siedmiu ofiar tragicznego wypadku w Wielkiej Brytanii. Wcześ…

Wielka Brytania: Nowa opłata za podróż do UE. Podróżni zapłacą 17 GBP

Ceny domów rosną nawet o 52 tys. GBP rocznie. Oto najszybciej drożejące …